Aktualności 5 września 2023

Droga do Paryża przez… FAME MMA. Sensacyjna decyzja lekkoatlety

Piotr Lisek powalczy w FAME MMA. Wicemistrz świata w skoku o tyczce z 2017 roku dokładnie 29 września zaprezentuje się w szczecińskiej Netto Arenie. Jego rywalem będzie Daro Lew.

Federacja FAME MMA ogłosiła kartę walk na wrześniową galę w Szczecinie. Pierwszy raz w tej formule sprawdzi się… Piotr Lisek. Wielokrotny medalista mistrzostw świata i Europy powalczy z „Daro Lwem”.

Chcę wprowadzić pewne zmiany. Znów robić trochę szalone rzeczy, odmłodzić się, pokazywać się z takiej strony, jak wcześniej. Choć wiem, że na pewno będzie wiele głosów, że mi odbiło. Trzeba jednak coś wymyślić, by bawić się tym sportem jeszcze bardziej – mówił podczas MŚ w Budapeszcie.

Jak powiedział… tak zrobił. Rywalem Liska będzie Dariusz „Daro Lew” Kaźmierczuk, który występuje w MMA od 2013 roku. Walczył m.in. w MMA VIP, PL MMA, czy High League. Przeciwnik lekkoatlety ma 50 lat i ostatnio przegrał z Piotrem Świerczewskim.

Po zajęciu 9. miejsca na ostatnich mistrzostwach świata w Budapeszcie, Lisek dał do zrozumienia, że nadchodzą istotne zmiany w jego życiu i karierze. Na początku mogło się wydawać, że mówi jedynie o modyfikacjach w treningu. Jednakże, teraz okazuje się, że lekkoatleta dokonał zaskakującego ruchu.

Jednocześnie kontrakt Liska z federacją FAME MMA nie jest równoznaczny z zakończeniem kariery lekkoatletycznej. 31-latek wciąż chce wystąpić na igrzyskach olimpijskich w Paryżu.

fot. PZLA