Za nami Narodowy Dzień Tenisa. To było święto sportu i integracji
6. edycja Narodowego Dnia Tenisa przyciągnęła tłumy miłośników „białego sportu”, od kilkulatków, po seniorów, a każdy kto wybrał się na korty w jednym z 14 miast zapewne nie żałował aktywnie spędzonej niedzieli. Tym bardziej, że pogoda dopisała.
Zdecydowanie największą nagrodą dla organizatorów NDT były szerokie uśmiechy na twarzach najmniejszych pociech, które miały okazję rywalizować w konkursach indywidualnych i drużynowych, no i oczywiście odbierać nagrody i pamiątkowe dyplomy.
Ale najważniejszy cel, jaki przyświecał wyjątkowemu świętu tenisa, został osiągnięty, bo na kilka godzin większość uczestników tego wydarzenia oderwała się od telewizorów, notebooków, tabletów czy smartfonów. Choć w tym ostatnim przypadku tylko częściowo, bo oczywiście było wiele okazji do robienia selfie, zdjęć, filmików i wstawiania wszelkich możliwych relacji na media społecznościowe, czy wysyłania do znajomych i przyjaciół.
Był to jednak czas spędzony w doborowym towarzystwie, na świeżym powietrzu i w ruchu. Największe i ukłony należą się organizatorom, czyli klubom tenisowym szczerze zaangażowanym w promocję tenisa, w rozwój sportowy dzieci i młodzieży, ale i aktywizację ruchową zabieganych w codzienności dorosłych i seniorów. Listę klubów organizujących 6. Narodowy Dzień Tenisa znajdziecie poniżej i warto te miejsca zapamiętać.
W czternastu miastach w Polsce odbył się Narodowy Dzień Tenisa. Zielona Góra jednym z miast gospodarzy była po raz czwarty
Na korcie centralnym rywalizowały ze sobą https://t.co/hCljOSPdzo. VIP-y. W deblowym poje(…) – czytaj dalej – https://t.co/L53pUWSfki#uz #zielonagora— Radio Index 96 fm (@index96fm) September 3, 2023
Warto też pamiętać, że doroczne święto tenisa współfinansowane było ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, które zaangażowane jest w ten wyjątkowy dzień od samego początku. Przypomnijmy, że dwie pierwsze edycje w latach 2018-19 zagościły na Stadionie Narodowym w Warszawie. To wydarzenie przetrwało też trudny czas pandemii koronawirusa i od czterech lat odbywa się właśnie w klubach w kilkunastu miastach kraju.
W tym roku odwiedziło 14: Bytom, Gdańsk, Kalisz, Kraków, Łódź, Olsztyn, Poznaniu, Puławy, Stalową Wolę, Szczecin, Toruń, Warszawę, Wrocław i Zieloną Górę. W nich organizatorzy mogli liczyć na wsparcie samorządów lokalnych, miejskich i wojewódzkich, lokalnych sponsorów, byłych tenisistów i sportowców z innych dyscyplin, którzy sami często odbijają piłki na korcie. Zresztą w pierwszą niedzielę września we wspomnianych miastach można było skorzystać z darmowych konsultacji doświadczonych licencjonowanych trenerów, a także wziąć udział w bezpłatnych treningach, a nawet po raz pierwszy w życiu wziąć rakietę do ręki.
#NarodowyDzieńTenisa. Obchodzony szósty raz, z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Zachętą są sukcesy Igi Świątek czy Huberta Hurkacza. #Szczecin https://t.co/dI4RNJn0Sp
— TVP3 Szczecin (@tvp3szczecin) September 3, 2023
Kluby na ten wyjątkowy dzień zaprosiły też aktywnych polskich tenisistów i utalentowanych juniorów, znanych aktorów i twórców estrady, parlamentarzystów i polityków samorządowych. W większości miejsc można było się przekonać jak ważna jest integracja w sporcie, bo aktywnym uprawianiem tenisa mogą się też cieszyć osoby z niepełnosprawnościami, jak np. z dysfunkcją wzroku dzięki Blind Tennisowi czy też ograniczeniami narządów ruchu w Tenisie na Wózkach.
Jeszcze raz składamy wielkie podziękowania klubom i wszystkim osobom zaangażowanym we współorganizowanie Narodowego Dnia Tenisa. A oto wszyscy gospodarze 6. Edycji tego wyjątkowego święta:
Bytom – KS Górnik Bytom
Gdańsk – Gdańska Akademia Tenisowa (GAT)
Kalisz – Calisia Tennis Pro
Kraków – KS Olsza Kraków
Łódź – MKT Łódź
Olsztyn – KS Budowlani Olsztyn
Poznań – AZS Poznań
Puławy – SKT Smecz Puławy
Stalowa Wola – MKT Stalowa Wola
Szczecin – SKT Promasters Szczecin
Toruń – MOSiR Toruń (korty na Skarpie)
Warszawa – KT Hutnik Warszawa
Wrocław – Lotnicza Tennis Club
Zielona Góra – KT Żary (korty MOSiR)
Redakcja Sport Marketing
Więcej Aktualności
Stały punkt w piłkarskim kalendarzu. Finał STS Pucharu Polski na PGE Narodowym to wyjątkowe wydarzenie
Finał Pucharu Polski to nie tylko święto piłki nożnej, ale także duże wydarzenie, które przykuwa uwagę całej sportowej Polski. W tym roku o triumf w rozgrywkach powalczą Raków Częstochowa i Górnik Zabrze, a spotkanie zostanie rozegrane tradycyjnie 2 maja.