Aktualności 2 września 2023

Marek Szkolnikowski kończy pracę w TVP. “Wspólna decyzja”

autor: Adrian Janiuk
Marek Szkolnikowski z początkiem sierpnia po ponad sześciu latach przestał pełnić funkcję dyrektora w TVP Sport. Jak wynika z informacji przekazanych przez portal Wirtualnemedia.pl, miesiąc po odwołaniu ze stanowiska, Szkolnikowski definitywnie pożegnał się z publicznym nadawcą.

Szkolnikowski z TVP Sport był związany od 7,5 roku. Z kolei w czerwcu 2017 roku zastąpił na stanowisku dyrektora TVP Sport legendarnego komentatora Włodzimierza Szaranowicza. W środę 2 sierpnia ogłosił, że nie będzie już pełni funkcji szefa redakcji sportowej w Telewizji Polskiej.

“To był bardzo dobry czas, a TVP Sport na zawsze pozostanie w moim sercu i będzie moim domem. Znacie mnie już trochę, więc wiecie, że to dopiero początek dużych rzeczy” – zakomunikował wówczas za pośrednictwem Twittera.

O tym, że Szkolnikowski mimo wcześniejszych ustaleń odchodzi jednak z TVP (początkowo miał zostać w jej strukturach), jako pierwszy napisał portal Onet.pl. Publiczny nadawca, z którym w tej sprawie skontaktował się serwis Wirtualnemedia.pl, potwierdza: – Telewizja Polska i Marek Szkolnikowski wspólnie podjęli decyzję o zakończeniu współpracy – przekazał centrum informacji TVP.

“Z naszych nieoficjalnych wiadomości wynika, że powodem rozstania miało być to, iż byłemu szefowi TVP Sport przez miesiąc nie zaproponowano stanowiska w strukturach spółki, które byłoby dla niego satysfakcjonujące. Nie wiadomo, jakie są dalsze zawodowe plany Szkolnikowskiego. W czwartek nie odebrał on od nas telefonu” – czytamy w serwisie Wirtualnemedia.pl.

Następcą Marka Szkolnikowskiego został Krzysztof Zieliński. Z kolei nowym redaktorem naczelnym i wicedyrektorem TVP Sport jest Sebastian Staszewski.