Jeremy Sochan wspiera Fundację Dajemy Dzieciom Siłę
Jeremy Sochan – jedyny Polak w NBA – spotkał się 29 sierpnia w Centrum Pomocy Dzieciom w Warszawie z przedstawicielami Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, aby okazać swoje wsparcie dla projektów, które realizuje fundacja. Szczególnie bliskie dla zawodnika NBA są telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116111 oraz Standardy Ochrony Dzieci, które są narzędziem zwiększającym ochronę dzieci przed krzywdzeniem, także w klubach i ośrodkach sportowych, wyposażając w odpowiednią wiedzę i narzędzia m.in. trenerów, rodziców i młodych sportowców.
– Bardzo się cieszę, że te wytyczne trafią też do klubów sportowych i będą to nie tylko wytyczne dla trenerów, ale także dla rodziców, którzy będą wiedzieli, co trener może robić, jak się zwracać do zawodników i zawodniczek, a jakich granic nie powinien przekraczać. Rolą trenera jest nie tylko zapewnienie rozwoju sportowego i osiąganie wyników, ale przede wszystkim rozwoju osobowości, kształtowania charakteru młodych ludzi. To się odbywa poprzez budowanie pewności siebie, uczciwych relacjach i w poczuciu bezpieczeństwa – mówił Jeremy Sochan.
– Jako sportowiec wiem, jak ważne jest zdrowie psychiczne, przygotowanie mentalne oraz poczucie bezpieczeństwa. Chciałbym, aby każde dziecko, każdy nastolatek i nastolatka pamiętali, że w trudnym momencie mogą zwrócić się o pomoc do osób, którym ufają i że mogą też liczyć na wsparcie, dzwoniąc do telefonu zaufania 116 111. Jest anonimowy i działa 24 godziny na dobę. Pamiętajcie, że są osoby, które mimo, że Was nie znają, to Was usłyszą i będą chciały pomóc – zwrócił się z do młodych ludzi Jeremy Sochan.
– Dziękujemy Jeremiemu za poparcie i zaangażowanie. To dla nas ważne, że młody sportowiec już na początku swojej kariery myśli o tym jak pomóc innym. Głos Jeremiego trafi do młodych ludzi, a ich rodzice dowiedzą się nie tylko o telefonie zaufania, ale także o Standardach Ochrony Dzieci, o których wprowadzenie zabiegaliśmy od lat, a wkrótce będą obowiązkiem we wszystkich miejscach, gdzie przebywają młodzi ludzie. Nieustająco podkreślamy, że każde dziecko ma prawo do dzieciństwa bez przemocy, pełnego miłości, zrozumienia i wsparcia. Dzięki głosowi Jeremiego idee, które wyznajemy w Fundacji Dajemy Dzieciom Sił,ę będą miały szanse dotrzeć do jeszcze szerszego grona – mówi Marta Skierkowska, członkini zarządu FDDS.
Jeremy Sochan @JeremySochan wspiera Fundację Dajemy Dzieciom Siłę @DajemySile ‼️
Więcej informacji 👇🏻https://t.co/NWVKUkbD8P pic.twitter.com/IGNzQuTrYF
— Michal Pacuda (@Pacuda) August 29, 2023
Jeremy Sochan jest jedynym Polakiem grającym w NBA. Ma 20 lat i jest zawodnikiem San Antonio Spurs. Jego dobra gra zaowocowała wyborem do drugiej piątki najlepszych debiutantów w rozgrywkach 2022/23.
Standardy Ochrony Dzieci oznaczają wdrażanie odpowiednich zasad m.in. w klubach sportowych, które mają maksymalnie zwiększyć ochronę młodych zawodników. To m.in. zagwarantowanie, że cały personel jest:
– sprawdzany pod kątem niekaralności za przestępstwa popełniane na szkodę dzieci,
– zobowiązany do przestrzegania zasad bezpiecznych relacji (m.in. odnośnie kontaktów z dziećmi, wyjazdów, wykonywania i publikowanie zdjęć, wykorzystywania mediów elektronicznych itp.)
– przygotowany do tego, by reagować, gdy podejrzewa, że dziecko doświadcza przemocy lub wykorzystywania.
Już w lutym 2024 roku (14/02/24) to rozwiązanie stanie się obowiązkowe dla wszystkich miejsc – w tym klubów sportowych – pracujących z dziećmi w Polsce! Celem Standardów jest przede wszystkim ochrona młodych zawodników przez zauważanie i minimalizowanie ryzyk, które mogą zagrażać ich bezpieczeństwu – ze strony osób trzecich, personelu, rówieśników czy rodziców/opiekunów.
Redakcja Sport Marketing
Więcej Aktualności
Stały punkt w piłkarskim kalendarzu. Finał STS Pucharu Polski na PGE Narodowym to wyjątkowe wydarzenie
Finał Pucharu Polski to nie tylko święto piłki nożnej, ale także duże wydarzenie, które przykuwa uwagę całej sportowej Polski. W tym roku o triumf w rozgrywkach powalczą Raków Częstochowa i Górnik Zabrze, a spotkanie zostanie rozegrane tradycyjnie 2 maja.