Aktualności 27 sierpnia 2023

B-klasowy klub ogłosił “hitowy” transfer! Chodzi o… szambo

autor: Adrian Janiuk
Piasek Potworów rywalizujący w B-klasie wie, jak oryginalnie przedstawić swoje nowe wzmocnienia. Amatorski klub z Dolnego Śląska ogłosił "hitowy" transfer w brawurowy sposób. Co ciekawe, chodzi o zamontowanie systemu do odprowadzania ścieków.

“Pierwszy transfer gotówkowy w tym sezonie! Do naszego klubu zostało zakupione szambo o pojemności 5000 litrów. Szambo zostało zakupione przez Urząd Miasta i Gminy Bardo i będzie zainstalowane przy nowej szatni. Dziękujemy bardzo za ten zakup! Witamy w klubie!” – napisał na Twitterze klub Piasek Potworów.

Takim żartobliwym podejściem klub z B-klasy zaprezentował najnowszy nabytek w oryginalny sposób. Zważywszy na to, że rzadko zdarzają się spektakularne transfery na takim poziomie rozgrywkowym, Piasek Potworów zdecydował się oświadczyć o nabyciu… szamba. System do odprowadzania ścieków był jak dotąd pierwszym transferem gotówkowym do klubu.

Nie jest to pierwsza sytuacja, gdy Piasek przypomina o sobie kibicom w całej Polsce dzięki kreatywnemu podejściu do działań na mediach społecznościowych. Prawie sześć lat temu klub ogłosił remont zachodniej trybuny, co faktycznie polegało na wymianie drewnianej ławki.

Piasek Potworów walczy w czwartej grupie wałbrzyskiej B-klasy. Rozpoczął sezon od meczu u siebie z drużyną LKS Bierkowice, który zakończył się porażką 0:2. W poprzednim sezonie zajął ostatnią, 10. pozycję w swojej grupie.