Aktualności 26 sierpnia 2023

Iga Świątek ambasadorką Infosys. Ma inspirować kobiety na całym świecie

autor: Adrian Janiuk
Infosys globalny lider w dziedzinie usług cyfrowych i konsultingowych nowej generacji ogłosił zawarcie współpracy z Igą Świątek. Infosys od ponad ośmiu lat pomaga na nowo odkryć tenis jako partner innowacji cyfrowych dla ATP Tour, Roland Garros, Australian Open i The International Tennis Hall of Fame. Firma zmieniła doświadczenie gry w ekosystemie tenisowym wykorzystując zaawansowane technologie cyfrowe, takie jak sztuczna inteligencja, chmura i analiza danych.

Tenisistka numer jeden na świecie jest już czterokrotną mistrzynią Wielkiego Szlema i jedną z najbardziej dominujących sił w dzisiejszym kobiecym tenisie. Świątek  od 4 kwietnia 2022 roku zajmuje pierwsze miejsce w światowym rankingu WTA. Stale udoskonala swoje umiejętności i podnosi możliwości w obliczu każdego nowego wyzwania, aby pozostać na szczycie.

Infosys będzie ściśle współpracować z zespołem Świątek, żeby zbudować zaawansowaną analitykę danych i pulpit nawigacyjny wideo wykorzystując przy tym sztuczną inteligencję. Jej nowy sponsor udoskonali szkolenie, by pomóc rozwinąć jej mocne strony i dopasować strategię. Kilku klientów Infosys stosuje podobne podejście wykorzystując postępy cyfrowe, takie jak sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe, chmura, aby przyspieszyć ich ewolucję i transformację.

Infosys i Iga Świątek będą również współpracować przy tworzeniu programów inspirujących i wzmacniających pozycję młodych kobiet na całym świecie. Będą wspólnie działać przy opracowywaniu koncepcji i promowaniu programów pomagających kobietom. Szczególnie tym z zaniedbanych społeczności. Chodzi o pomoc w budowaniu kariery w naukach ścisłych, technologii, inżynierii oraz matematyce.

Cieszę się, że mogę współpracować z organizacją taką jak Infosys, która wnosi swoją wiedzę technologiczną, aby zmienić doświadczenie tenisowe tak wielu osób. Chociaż tenis i technologia mogą początkowo wydawać się zupełnie inne, mają ze sobą wiele wspólnego. W tym strategiczne myślenie, uczenie się, rozwój w każdej sytuacji, zdolność do ewolucji swojej gry i dostosowywania się do nowych metod. Jestem również poruszony wszystkim, co Infosys robi poza kortem, aby zapewnić więcej możliwości, które pozwolą ludziom, firmom i społecznościom iść w przyszłość. W Infosys naszym celem jest również inspirowanie ludzi, zwłaszcza młodych kobiet, do przygotowania się do odgrywania silnych i znaczących ról w świecie, w którym nie można żyć i rozwijać się bez silnych umiejętności cyfrowych oraz niezbędnej wiedzy – powiedziała Iga Świątek.

Cieszymy się, że możemy powitać nowego ambasadora marki Infosys – Igę Świątek – polską bohaterkę, która stawiła czoła ogromnym wyzwaniom, aby stać się najlepszą tenisistką na świecie. Jest inspiracją dla każdego, kto jest sportowcem. Jej nieustanna ewolucja odzwierciedla podróż transformacji cyfrowej, którą kilku naszych klientów podejmuje we współpracy z nami, aby stać się mistrzami w swoich branżach. Iga jest również wielką inspiracją dla kobiet osiągających sukcesy i razem z nią Infosys będzie pracować nad inspirowaniem młodych ludzi. Zwłaszcza kobiet, które pragną rozwoju i kariery w dziedzinie STEM, która ma kluczowe znaczenie dla naszej przyszłości. Wszyscy w Infosys życzymy Idze wszystkiego najlepszego w przyszłości – wyznał Salil Parekh, dyrektor generalny i dyrektor zarządzający Infosys.

O firmie Infosys:

Jest globalnym liderem w dziedzinie usług cyfrowych i konsultingu nowej generacji. Ponad 300 tysięcy osób pracuje nad zwiększaniem ludzkiego potencjału i tworzeniem nowych możliwości dla ludzi, firm i społeczności. Umożliwia klientom w ponad 56 krajach przeprowadzenie cyfrowej transformacji. Dzięki ponad czterdziestoletniemu doświadczeniu w zarządzaniu systemami i działaniem globalnych przedsiębiorstw, fachowo kieruje klientów, gdy poruszają się po cyfrowej transformacji opartej na chmurze i sztucznej inteligencji. Pozwala im na korzystanie z rdzenia opartego na sztucznej inteligencji. Ponadto wzmacnia pozycję firmy dzięki zwinnej technologii cyfrowej na dużą skalę. Stale napędza doskonalenie dzięki ciągłemu uczeniu się poprzez transfer umiejętności cyfrowych, wiedzy i pomysłów z ekosystemu innowacji. Infosys jest głęboko zaangażowany w bycie dobrze zarządzaną, zrównoważoną środowiskowo organizacją, w której różnorodne talenty rozwijają się w integracyjnym miejscu pracy.

fot. Infosys