Aktualności 20 lipca 2023

Duża gratka dla fanów tenisa? Organizatorzy szykują specjalną niespodziankę

W niedzielę rusza BNP Paribas Warsaw Open, największe tenisowe wydarzenie w naszym kraju. Na warszawskich kortach pojawi się Iga Świątek. Jak się dowiedzieliśmy, organizatorzy szykują dla kibiców specjalną sesję autografową. Możliwe, że weźmie w niej udział najlepsza tenisistka na świecie.

Tenisistka z Raszyna drugi rok z rzędu zaprezentuje się przed kibicami. Bilety na mecze Igi Świątek sprzedały się błyskawicznie. Z informacji organizatorów wynika, że zainteresowanie mediów jest jeszcze większe, niż podczas poprzedniej edycji warszawskiego turnieju.

Pojawiło się jeszcze więcej próśb o akredytacje, mimo tego, że już rok temu było ich wiele. Pierwszy raz okazał się na tyle satysfakcjonujący dla przedstawicieli mediów, że teraz pojawiło się prawie dwa razy więcej wniosków akredytacyjnych. Mam niezwykle niewdzięczną rolę, bo trybuna prasowa nie jest z gumy. Musimy dokonywać weryfikacji dziennikarzy, którzy aplikują o akredytacje. Sito selekcji musi być bardzo restrykcyjne, co często spotyka się z niezrozumieniem drugiej strony. Ja się mogę cieszyć, że mamy kłopot bogactwa, co pokazały obie konferencje prasowe. Słyszałem głosy od doświadczonych dziennikarzy, którzy mówili, że chyba tenis staje się bardziej popularny w naszym kraju. Mnie to cieszy podwójnie, bo również nasza praca wydaje się zasadna. Lepiej się pracuje, gdy można działać z wieloma dziennikarzami. Wtedy docieramy do jeszcze większej grupy kibiców w całym kraju – powiedział nam Hubert Malinowski, dyrektor biura prasowego BNP Paribas Warsaw Open.

Podczas ubiegłorocznych zmagań ogromnym zainteresowaniem cieszyły się konferencje prasowe z udziałem Świątek. Była to w zasadzie jedyna okazja do zadania pytania najlepszej tenisistce na świecie. Ekskluzywne rozmowy z liderką rankingu WTA mieli jedynie nieliczni.

WTA ma bardzo restrykcyjne przepisy, jeżeli chodzi o kontakt zawodniczek z dziennikarzami. Media będą zobligowane do zgłaszania zapotrzebowania rozmów z daną tenisistką. My przekierujemy takie zapytanie do przedstawiciela WTA, ponieważ federacja mocno dba o prywatność zawodniczek. Aktywności są zaplanowane. Będą konferencje pomeczowe, przygotujemy sesje autografowe i mix-zonę, która jednak nie będzie działać tak, jak na wielu innych dyscyplinach. Tutaj również dziennikarze będą musieli zgłosić zapotrzebowanie i nie każdy przedstawiciel mediów będzie mógł się w niej znaleźć – tłumaczył nam Malinowski.

Podczas konferencji prasowej dowiedzieliśmy się o specjalnej strefie kibica, która powstanie na terenach kompleksu Legii. Organizatorzy przygotowali masę atrakcji dla fanów tenisa. Jedną z nich będzie sesja autografowa. Możliwe, że z kibicami spotka się najlepsza tenisistka na świecie.

Nie chciałbym wzbudzić zbyt dużego oczekiwania ze strony kibiców. Mamy zaplanowaną sesję autografową. Nie wiemy jeszcze, kiedy się ona odbędzie i jakie zawodniczki spotkają się z kibicami. Miejmy nadzieję, że pojawi się Iga Świątek, bo pewnie tego życzyliby sobie nasi kibice – podsumował nasz rozmówca.