Aktualności 19 lipca 2023

TAURON został sponsorem PKOl i Olimpijskiej Reprezentacji Polski

TAURON staje się sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Olimpijskiej Reprezentacji Polski. O współpracy, na mocy której wparcie uzyskają także kolejne związki, instytucje i ligi sportowe poinformowano w środę w Klubie Olimpijczyka w Centrum Olimpijskim PKOl podczas konferencji prasowej.

PKOl reprezentował Radosław Piesiewicz – Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Tomasz Poręba – Wiceprezes PKOl.

– Rozpoczęliśmy proces systemowej zmiany finansowania i rozwoju polskiego sportu. Cieszę się ogromnie, że Tauron dołącza do Rodziny Olimpijskiej. Jestem przekonany, że wspólnie wesprzemy budowę potęgi takich związków, jak Polski Związek Gimnastyczny, Polski Związek Sportów Wrotkarskich, Aeroklubu Polskiego oraz ligi i Związku Hokeja na Lodzie. Dziękuję za zaufanie zarządowi spółki i witam Tauron wśród partnerów Polskiego Komitetu Olimpijskiego  – powiedział Radosław Piesiewicz, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Grupę TAURON reprezentował Paweł Szczeszek. Umowa obowiązywać będzie w latach 2023-2027.

– Polski Komitet Olimpijski to kluczowa instytucja dla polskiego sportu, stanowiąca o jego sile podczas najważniejszych dla każdego sportowca zawodów, czyli igrzysk olimpijskich. Liczymy, że nasi sportowcy na olimpijskich arenach w Paryżu nawiążą do wielkich sukcesów polskiego sportu, a liczba medali, w tym tych najcenniejszych przebije Tokio, czy Atlantę. Już teraz trzymamy kciuki za naszych reprezentantów życzymy spokojnych przygotowań i spokojnej głowy przy zdobywaniu minimum olimpijskiego – dodał Paweł Szczeszek, prezes Grupy TAURON.

W ramach umowy sponsorskiej TAURON otrzymuje m.in. prawa do używania tytułów: „Sponsora Olimpijskiej Reprezentacji Polski na Igrzyska XXXIII Olimpiady Paryż 2024”, „Sponsora Młodzieżowej Reprezentacji Polski na Zimowe Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Gangwon 2024”, „Sponsora Polskiego Komitetu Olimpijskiego” oraz „Sponsora Polskiego Ruchu Olimpijskiego”.

– Zawsze zachęcam, aby wspierać sportową młodzież i mocno w nią inwestować. Bardzo dziękuję Prezesowi Pawłowi Szczeszkowi za zaufanie w wizję Prezesa Piesiewicza systemowego pozyskiwania środków finansowych przy wsparciu i pomocy PKOl. Wierzę, że dzięki takim firmom jak TAURON nasi sportowcy już w niedługim czasie będą przywozić wiele medali z najważniejszych imprez. Dziękuję także Prezesowi Radosławowi Piesiewiczowi, że spełnia swoje zapowiedzi oraz obietnice, dzięki którym do Polskiej Rodziny Olimpijskiej dołącza kolejny czempion – Grupa TAURON – przyznał Tomasz Poręba, Wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.