Aktualności 8 lipca 2023

Ważny sponsor zostaje z Rakowem Częstochowa

Grupa TAURON pozostaje na kolejny sezon sponsorem strategicznym Rakowa Częstochowa! Przedłużenie współpracy ogłoszono na specjalnie zwołanej konferencji prasowej na stadionie przy ul. Limanowskiego 83. W ramach umowy logotyp TAURON nadal będzie widoczny na strojach drużyny, na materiałach promocyjnych oraz w mediach społecznościowych.

– Serdeczne podziękowania należą się wszystkim, którzy brali udział w procesie rozmów i negocjacji, zarówno ze strony Rakowa, jak i Grupy TAURON. Szczególnie cieszę się z tego, że po pierwszym sezonie, w którym ta współpraca była ogłoszana i kiedy podpisywaliśmy umowę, po tym, co się wydarzyło, czyli mistrzostwie Polski, wszyscy z uśmiechem na ustach przystąpili do negocjacji kolejnej umowy. To tylko pokazuje, że tamta decyzja biznesowa była decyzją dobrą, a dla nas była tak naprawdę decyzją, która wydatnie wsparła nas w realizacji naszych celów z zeszłego sezonu, czyli walce o mistrzostwo Polski, które zostało osiągnięte również dzięki wsparciu Grupy TAURON. Szczególne podziękowania należą się dla pani poseł Jadwigi Wiśniewskiej, dobrego ducha dla Rakowa w tych ostatnich sezonach, w których Raków osiągał sukcesy. Bez tego wsparcia byłoby dużo trudniej. Staramy się to zaufanie, którym zostaliśmy obdarzeni ze strony Grupy TAURON i pani poseł, pokazywać, że jesteśmy tego warci – skomentował podpisanie umowy Przewodniczący Rady Nadzorczej Rakowa Częstochowa, Wojciech Cygan.

TAURON to jeden z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, dostarczający energię elektryczną do prawie sześciu milionów klientów. Nowa strategia Grupy TAURON do 2030 roku przewiduje znaczne przyspieszenie zielonej transformacji i wyznacza ścieżkę do neutralności klimatycznej w 2050 roku. Planowany jest m.in. kilkukrotny wzrost mocy zainstalowanych w odnawialnych źródłach energii oraz ograniczenie emisyjności o prawie 80 proc. TAURON od wielu lat aktywnie angażuje się w działalność społeczną. Wśród wielu projektów, jednymi z najważniejszych są te mające na celu wsparcie szeroko pojętego sportu. Koncern wspiera żużel, hokej, piłkę nożną, a także organizuje piłkarski TAURON Junior Cup.

Sukces rodzi się z ciężkiej pracy, solidności i dbałości o detale, tak działa Raków Częstochowa i jak widać, przynosi to wielkie sukcesy, czyli Mistrzostwo Polski. Cieszę się, że jako firma jesteśmy częścią tej wielkiej drużyny, że mieliśmy w tym sukcesie swój udział. Jestem przekonany, że nowa umowa nadal będzie wspierać realizację naszych celów biznesowych – wyjaśniał Paweł Szczeszek, prezes Grupy TAURON.

Cieszymy się, że Grupa TAURON w kolejnym sezonie kontynuuje współpracę z naszym klubem. Wsparcie TAURONA zapewnia nam stabilizację w rozwoju organizacyjnym i sportowym. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w tę współpracę, w szczególności prezesowi Pawłowi Szczeszkowi i europoseł Jadwidze Wiśniewskiej za wsparcie i wiarę w nasz projekt. Wierzę, że wspólnie będziemy świętować kolejne sukcesy – komentował przedłużenie współpracy Piotr Obidziński, Prezes Zarządu.

fot. Raków Częstochowa