Aktualności 14 czerwca 2023

Milik wybrał, gdzie chce kontynuować karierę!

Napastnik reprezentacji Polski Arkadiusz Milik ma nadzieję, że w przyszłym sezonie nadal będzie bronił barw Juventusu Turyn. W minionym był tam wypożyczony z Olympique Marsylia.

Podczas konferencji prasowej na PGE Narodowym w Warszawie Milik przyznał, że o ile początek sezonu w ekipie “Starej Damy” mu się udał, to później było coraz gorzej. Zespół został ukarany odjęciem 10 punktów za nieprawidłowości transferowe i zakończył sezon włoskiej ekstraklasy na siódmej pozycji. Z kolei w półfinale Ligi Europy przegrał dwumecz z Sevillą.

Miałem bardzo dobry początek, jeszcze przed mistrzostwami świata. Potem złapałem kontuzję, która na półtora miesiąca wykluczyła mnie z gry. Miałem problem z powrotem na ten poziom, na którym byłem wcześniej. Przeplatałem dobre mecze ze słabszymi. Końcówkę cały zespół miał słabszą, szczególnie w półfinale Ligi Europy z Sevillą. Do tego cały czas mieliśmy z tyłu głowy, że mogą nam odjąć punkty i było tylko pytanie, kiedy to zrobią – opowiadał napastnik reprezentacji Polski.

Polak wystąpił w tym sezonie w 32 spotkaniach w barwach Juventusu. strzelając przy tym 9 bramek i notując 1 asystę.