Aktualności 7 czerwca 2023

Otylia Jędrzejczak wiceprezesem Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Podczas obrad Zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego, na wniosek prezesa Radosława Piesiewicza, Otylia Jędrzejczak została powołana na stanowisko wiceprezesa tej organizacji. Jędrzejczak, która jednocześnie pełni funkcję prezesa Polskiego Związku Pływackiego, była do tej pory Członkiem Prezydium PKOl.

 

Jedyna mistrzyni olimpijska w historii polskiego pływania, Otylia Jędrzejczak weszła w skład Zarządu PKOl 24 kwietnia 2023 roku, podczas pierwszych obrad pod przewodnictwem nowego prezesa PKOl Radosława Piesiewicza. We wtorek 6 czerwca została powołana na stanowisko wiceprezesa.

Bardzo dziękuję za zaufanie prezesowi Piesiewiczowi i całemu zarządowi. Cieszę się, że moja praca na rzecz polskiego sportu została zauważona i doceniona. Nasza dotychczasowa współpraca układa się dobrze i głęboko ufam, że w przyszłości będzie jeszcze bardziej owocna, ponieważ czeka nas wiele wyzwań – komentowała dzisiejszą decyzję Jędrzejczak. Chcę, żeby PKOl jeszcze ściślej współpracował z polskimi związkami sportowymi i mocno wspierał je w przygotowaniach do nadchodzących igrzysk. Przed nami dużo pracy, chcemy, aby nasi sportowcy byli jak najlepiej przygotowani, aby wiedzieli, że wspólnie zrobiliśmy wszystko, aby ich start w igrzyskach był tym wyjątkowym, niezapomnianym i wygranym. Mam pełną świadomość wszystkich marzeń, poświęceń, wyrzeczeń jakie towarzyszą naszym zawodnikom podczas ich drogi do udziału w igrzyskach olimpijskich – dodała.

W trakcie obrad Zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego, podjęto również wiele innych istotnych decyzji. Między innymi zatwierdzono skład reprezentacji Polski na III Igrzyska Europejskie, które rozpoczną się już 21 czerwca w Krakowie. Wśród powołanych znalazły się przedstawicielki pływania artystycznego: Swietłana Szczepańska i Nikola Leja oraz skoczkowie do wody: Andrzej Rzeszutek, Kacper Lesiak, Robert Łukaszewicz, Filip Jachim, Kaja Skrzek i Aleksandra Błażowska.

Jedną z istotnych uchwał była też zmiana na stanowisku szefa polskiej misji olimpijskiej na igrzyska w Paryżu. W miejsce Marcina Nowaka powołany został Tomasz Majewski – złoty medalista olimpijski w pchnięciu kulą z Londynu (2012) i Rio (2016). Minima na przyszłoroczne zawody w stolicy Francji ma już troje polskich pływaków: Adela Piskorska, Laura Bernat i Krzysztof Chmielewski.

fot. PKOl