Aktualności 6 czerwca 2023

Mazowiecki wyznacza trendy. Świetne opakowanie finału

Wysokie nagrody, możliwość gry na szczeblu centralnym, pełen stadion i świetna otoczka. Mazowiecki Związek Piłki Nożnej zrobił wszystko, aby tegoroczny finał Pucharu Polski był wielkim świętem futbolu.

W środę 7 czerwca o godzinie 19:00 na stadionie Hutnika w Warszawie zostanie rozegrany wojewódzki finał forBET Mazowieckiego Pucharu Polski. O trofeum, prestiż i duże pieniądze powalczą Pogoń Grodzisk Mazowiecki oraz rezerwy Legii Warszawa. Kluby najpierw musiały przebijać się przez kilka rund eliminacji. Do walki o puchar teoretycznie mógł stanąć… każdy. Na początku w rozgrywkach brały udział amatorskie, niezrzeszone w związku drużyny. Z każdym kolejnym szczeblem było trudniej. W najważniejszym spotkaniu mogły się znaleźć jedynie dwie ekipy. Padło na czołowych trzecioligowców z grupy pierwszej.

Mazowiecki Związek Piłki Nożnej stara się, aby rozgrywki cieszyły się coraz większym zainteresowaniem klubów i kibiców. Drużyny przestały lekceważyć okręgowy puchar i wielu z nim zależy, aby dotrzeć jak najdalej. Wygrana w finale pozwoli zaprezentować się na ogólnopolskiej arenie. Znakomitym przykładem na to, że można jest trzecioligowa Lechia Zielona Góra. W poprzednim sezonie Fortuna Pucharu Polski wyeliminowała Podbeskidzie Bielsko-Biała, Jagiellonię Białystok i Radomiaka Radom. W nagrodę zmierzyła się z późniejszym triumfatorem i wicemistrzem Polski – Legią Warszawa.

Szansę na podobną przygodę mieć będzie reprezentant MZPN. Triumfatora poznamy w środę około godziny 21:00. Wcześniej jednak kibice będą mogli skorzystać z masy atrakcji. Organizatorzy i partnerzy wydarzenia przygotowali m.in. stoisko z darmowym grillem, kawą, herbatą, wodą mineralną, a także strefę kibica firmy forBET. Szczęśliwcy otrzymają okolicznościowe szaliki, a sponsor wydarzenia przygotował ostatnich 50 biletów na mecz.

Warto wspomnieć, że wejściówki rozeszły się błyskawicznie. Zainteresowanie meczem jest ogromne. Wcześniej zajęte zostały wszystkie miejsca dla dziennikarzy. Ci, którzy nie będą mogli zjawić się na stadionie, mogą skorzystać z darmowej transmisji internetowej, która zostanie zrealizowana z przedmeczowym studiem oraz komentarzem.

Mazowiecki Związek Piłki Nożnej pokazał, że można. W niektórych województwach zakończyły się już lokalne zmagania w pucharze. Na Dolnym Śląsku triumfowały rezerwy Miedzi Legnica, a w Opolskim ZPN drużyna Stali Brzeg. Pozostałe województwa jeszcze nie rozstrzygnęły rywalizacji. Oby podążyły śladem MZPN i w podobny, a może i jeszcze lepszy sposób zadbały o odpowiednią promocję wydarzenia.