Aktualności 1 czerwca 2023

Panthers Wrocław na żywo! Polsat pokaże futbol amerykański

W czerwcu rusza European League of Football – prestiżowe rozgrywki z udziałem Panthers Wrocław, będące europejskim odpowiednim NFL. Podobnie jak przed rokiem wszystkie mecze Polaków w sezonie 2023 pokaże Telewizja Polsat. Stała obecność futbolu amerykańskiego w telewizyjnej ramówce to dowód na nieustannie rosnącą popularność tego sportu w Polsce.

Pantery znowu w telewizji

Polscy kibice będą mogli śledzić w kanałach sportowych Polsatu wszystkie spotkania z udziałem Panthers Wrocław – tych polski klub rozegra podczas rundy zasadniczej aż dwanaście – sześć u siebie i sześć na wyjeździe. Dodatkowo kanały sportowe Polsatu pokażą również spotkania fazy play-off, w tym wielki finał rozgrywek European League of Football. Sezon ligi europejskiej ruszy na początku czerwca i potrwa do końca września.

Stała obecność w szeroko dostępnych stacjach telewizyjnych to sprawa kluczowa dla popularyzacji rozgrywek i obecności Panthers Wrocław na sportowej mapie Polski. Wiemy, że jako jedyna drużyna z naszego kraju w European League of Football mamy kibiców w różnych miastach i chcemy być dla nich zawsze dostępni. Cieszymy się, że Telewizja Polsat zdecydowała się na kolejny rok współpracy i drugi rok z rzędu możemy wspólnie popularyzować futbol amerykański w Polsce – mówi Michał Latoś, Prezes Zarządu Panthers Wrocław.

Pierwsza okazja, by zobaczyć Panthers Wrocław w telewizji już 3 czerwca. To wtedy reprezentanci Polski rozpoczną sezon hitowym pojedynkiem z Hamburg Sea Devils. Transmisja od godziny 16.55 w Polsat Sport News.

Telewizja Polsat transmitowała rozgrywki European League of Football również w poprzednim sezonie. Podobnie jak przed rokiem, za komentarz w trakcie meczów będą odpowiadać Piotr Bera, Karol Potaś i Witold Cebulewski, znani również m.in. z komentowania Super Bowl.

Bilety w sprzedaży

Mimo możliwości śledzenia Panthers Wrocław w telewizji, zdecydowanie warto oglądać zmagania polskiego zespołu w ELF także z wysokości trybun. „Pantery” rozgrywają spotkania domowe na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Bilety na ich mecze są dostępne do nabycia w serwisie Ticketmaster.

Nowy, międzynarodowy sponsor

Międzynarodowy producent napojów energetycznych 28 Black dołącza do grona sponsorów Panthers Wrocław. Niemiecka marka chce wykorzystać współpracę z wrocławskim klubem do rozszerzenia swojej działalności na polskim rynku. To jeden z największych kontraktów sponsorskich w historii futbolu amerykańskiego w Polsce.

Przez trzy kolejne sezony marka 28 Black będzie wspierać wszystkie sekcje Panthers Wrocław – nie tylko tę futbolu amerykańskiego, ale także softballu, lacrosse i ultimate frisbee. Nazwą marki będzie sygnowane także Power Party odbywające się na Stadionie Olimpijskim przed meczami domowymi Panthers Wrocław w European League of Football.

fot. mat. prasowe Panthers Wrocław