Aktualności 24 kwietnia 2023

Reprezentacja Polski rozegra towarzyski mecz z Niemcami na PGE Narodowym

W poniedziałkowe popołudnie otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie w sprawie towarzyskiego meczu reprezentacji Polski z Niemcami. Spotkanie obu ekip odbędzie się 16 czerwca 2023 roku na PGE Narodowym w Warszawie. 

Dwa czerwcowe mecze

Na 20 czerwca zaplanowano wyjazdowy mecz reprezentacji Polski z Mołdawią w ramach eliminacji do Euro 2024. Cztery dni wcześniej “Biało-Czerwoni” rozegrają towarzyskie spotkanie z Niemcami na PGE Narodowym. W poniedziałkowe popołudnie PZPN potwierdził datę, lokalizację oraz rywala.

W takich słowach o potyczce z Niemcami wypowiedział się Cezary Kulesza, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej – Bardzo się cieszymy, że tak utytułowany rywal przyjął nasze zaproszenie. Jestem przekonany, że obie drużyny stworzą świetne widowisko i dostarczą kibicom wielkich emocji. Serdecznie zapraszamy na PGE Narodowy.

Bilans spotkań z Niemcami

Do tej pory “Biało-Czerwoni” rywalizowali z reprezentacją Niemiec już 21 razy. Bilans potyczek z zachodnim sąsiadem jest bardzo niekorzystny, gdyż mowa o zaledwie jednym zwycięstwie, siedmiu remisach i trzynastu porażkach. Wygrana przypada na pamiętny mecz na Narodowym w 2014 roku, kiedy to Polacy zwyciężyli 2:0 po golach Milika oraz Mili.

Ostatni pojedynek obu reprezentacji miał miejsce w czerwcu 2016 roku. Był to mecz rozgrywany w ramach fazy grupowej Euro 2016 i zakończył się bezbramkowym remisem.