Aktualności 23 kwietnia 2023

Radosław Piesiewicz nowym prezesem PKOl

W sobotę 22 kwietnia 2023 roku, podczas Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego poznaliśmy nowego prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Tę funkcję objął Radosław Piesiewicz. 

Pewne zwycięstwo Radosława Piesiewicza

Radosław Piesiewicz miał jednego kontrkandydata i był nim Kewin Rozum, Prezes Polskiego Zwsiązku Sumo. W głosowaniu Piesiewicz zdobył 138 głosów, natomiast Rozum zgromadził 24 głosy.

W takich słowach za uzyskanie poparcie podziękował nowy prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego –  Serdecznie dziękuję wszystkim za każdy głos oraz za rozmowy z Wami o tym jak powinien funkcjonować Polski Komitet Olimpijski. Cieszę się, że dziś odpowiedzieliśmy wszyscy, jednogłośnie, jak chcemy żeby on wyglądał. To jest nasz Komitet Olimpijski i będziemy go tworzyli wspólnie. Wierzę, że ta współpraca i czteroletnie kadencja da nam wszystkim ogromną satysfakcję z dokonań. Mogę obiecać sto procent zmiany, sto procent zaangażowania i to co jest najważniejsze dla nas wszystkich – nowy Polski Komitet Olimpijski.

Ustępujący po 13 latach z funkcji prezesa PKOl, Andrzej Kraśnicki otrzymał tytuł Honorowego Prezesa PKOl.

Nowy zarząd

Podczas Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego PKOl wybrano również nowy zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W skład zarządu wchodzą m.in. Otylia Jędrzejczyk, Cezary Kulesza, Adam Małysz czy Marian Kmita. Cały skład zarządu można sprawdzić na stronie PKOl.