Aktualności 19 kwietnia 2023

Barlinek nowym sponsorem Industrii Kielce!

Barlinek Industria Kielce - taką nazwę od dziś nosi mistrz Polski. Klub poinformował o pozyskaniu nowego sponsora, a umowa została zawarta w trybie pilnym, dzięki czemu strony uzgodniły natychmiastowe wsparcie finansowe.

Poszukiwania sponsora

Jakiś czas temu firma Van Pur (Łomża) wycofała się ze sponsorowania kieleckiego klubu. Od tego czasu zarząd Industrii Kielce rozpoczął pilne poszukiwania nowego sponsora. Z tygodnia na tydzień sytuacja stawała się coraz trudniejsza, a media informowały o kolejnych odejściach z klubu.

Barlinek nowym sponsorem

Nad Kielcami zaświeciło słońce. W środowe przedpołudnie Industria Kielce poinformowała, iż nowym sponsorem mistrza Polski zostaje Grupa Barlinek, wiodący europejski producent podłóg drewnianych. Firma należy do kielczanina, Michał Sołowow. Tym samym od dziś klub nosi nazwę Barlinek Industria Kielce.

W takich słowach o współpracy wypowiedział się Wojciech Michałowski, prezes firmy Barlinek – Robimy to, bo jesteśmy z Kielc i doceniamy to, co drużyna zbudowana przez Bertusa Servaasa robi dla miasta i polskiej piłki ręcznej. Sponsoring sportowy nie był do tej pory istotnym elementem naszej komunikacji z klientami – zobaczymy, co nam to da w sensie biznesowym, tymczasem cieszymy się, że możemy pomóc.

Pozyskanie nowego sponsora skomentował również prezes KS Vive Handball Kielce, Bertus Servaas – Bardzo cieszę się z zaufania tak znakomitej, kieleckiej marki jaką jest Barlinek. Cieszę się, że dobro drużyny leży na sercu wielu kielczanom. Tworzymy historię miasta, a jednocześnie Barlinek i nas łączą cele wybiegające w sukcesy w skali Europy. Już teraz nie mogę się doczekać najbliższych meczów majowych. Liczę na wyjątkowo mocne wsparcie kibiców w kluczowym czasie w których nasza drużyna z dumą założy koszulki z logo Barlinek. Gramy razem.