Aktualności 19 kwietnia 2023

Eulalia Rolińska została Trenerką Roku 2022

Poznaliśmy laureatkę już XXII edycji konkursu "Trenerka Roku", który organizowany jest przez Komisję Sportu Kobiet przy Polskim Komitecie Olimpijskim. Nagrodę otrzymała Eulalia Rolińska, trenerka Tomasza Bartnika. 

Wyróżnienie sportu kobiet

Od 2001 roku Komisja Sportu Kobiet przyznaje nagrody w ramach konkursu “Trenerka Roku”. W przeszłości wyróżnienia otrzymywały m.in. Daria Abramowicz, Joanna Majdan, Violetta Bakoś czy Elżbieta Madejska. Co istotne, podczas organizowanej gali, przyznawane są również nagrody dla trenerów pracujących z kobietami. Cel jest jasny – popularyzacja sportu kobiet oraz wzmocnienie pozycji kobiet w sporcie.

Eulalia Rolińska Trenerką Roku 2022

Nagrodę “Trenerki Roku” za 2022 rok otrzymała Eulalia Rolińska, współpracująca z Tomaszem Bartnikiem – strzelcem sportowym, który w ubiegłym roku na mistrzostwach świata w strzelectwie zdobył dwa srebrne medale. Ponadto przygotowywani przez Eulalię Rolińską seniorzy zdobyli dwa złote oraz dwa srebrne medale na mistrzostwa Polski.

Po odebranej nagrodzie, Eulalia Rolińska podziękowała za wyróżnienie – Bardzo dziękuję za przyznane mi wyróżnienie. Jestem naprawdę zaszczycona, że mogłam stanąć dzisiaj na tej scenie. Ten sukces nie byłby możliwy, gdyby nie zaufanie, którym obdarzył mnie Tomek Bartnik i jego ciężka praca. Z tego miejsca dziękuję również mojemu mężowi, który namówił mnie na karierę trenerską, sama pewnie nigdy bym się na to nie zdecydowała.

Podczas gali, którą poprowadzili Henryk Urbaś oraz Aida Bella, przyznano również dwa wyróżnienia z tej kategorii. Otrzymały je Joanna Fiodorow oraz Jolanta Samulewicz. Z kolei nagrodę główną dla “Trenera Roku” otrzymał Tomasz Kryk. Gratulacje wszystkim wyróżnionym złożył m.in. Totalizator Sportowy, który jest właścicielem marki LOTTO – sponsora generalnego Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz polskiej reprezentacji olimpijskiej.

fot. Totalizator Sportowy