Aktualności 7 kwietnia 2023

Polski finał w siatkarskiej Lidze Mistrzów. Mecz zostanie rozegrany w naszym kraju?

W czwartkowy wieczór ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zrealizowała zadanie, nie tylko wygrywając dwa wymagane sety w rywalizacji z Perugią, ale cały mecz 3-1. Tym samym będziemy świadkami polskiego finału Ligi Mistrzów w siatkówce, gdyż w pierwszym półfinale Jastrzębski Węgiel wygrał z turecką ekipą Halkbank. W związku z zaistniałą sytuacją, pojawiają się pytania dotyczące organizacji finału w Polsce. 

Polski finał

Historyczny moment dla polskiej siatkówki. W finale Ligi Mistrzów zobaczymy bowiem dwie ekipy z naszej ligi. O puchar najlepszej drużyny w Europie powalczą ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która poradziła sobie w dwumeczu z Perugią oraz Jastrzębski Węgiel, który wygrał z Halkbank.

Decydujący mecz w naszym kraju?

Na ten moment finał Ligi Mistrzów zaplanowany jest na 20 maja, a gospodarzem decydującego meczu jest Turyn. W związku z tym, iż dwie polskie ekipy awansowały do finału, pojawiają się dyskusje związane z organizacją tego pojedynku w naszym kraju. Co ważne, gospodarz organizuje finał Ligi Mistrzów oraz Ligi Mistrzyń.

W takich słowach o możliwym rozegraniu finałów w Polsce wypowiedział się Sebastian Świderski w rozmowie ze Sport.pl – To wszystko jest uzależnione przede wszystkim od federacji włoskiej, po drugie od federacji europejskiej. Czasu jest trochę, ale wydaje mi się, że trzeba jeszcze poczekać ten tydzień, żeby pierwsze rozmowy się rozpoczęły. Pewnie byłoby wielkie święto siatkówki w Polsce. Ale myślę, że również byłoby święto w Turcji, gdyby w finale Ligi Mistrzyń znalazły się dwa tureckie zespoły. Natomiast nie ma co teraz dywagować. Cieszmy się z tego, co się stało i poczekajmy.