Aktualności 3 kwietnia 2023

TAURON sponsorem Włókniarza Częstochowa

W nowym sezonie żużlowej ekstraklasy drużyna Włókniarza Częstochowa będzie wspierana przez TAURON. Tytularna umowa sponsorska pomiędzy energetycznym liderem a czterokrotnym mistrzem Polski została podpisana w Częstochowie. Umowa dotyczy również juniorskiej drużyny Włókniarza.

Tauron sponsorem czterokrotnego mistrza Polski

– Częstochowski żużel to silna ogólnopolska marka z olbrzymim potencjałem rozwojowym. Nasze zaangażowanie w sport ma wspólny mianownik, budowę społeczeństwa obywatelskiego, opartego o radosne kibicowanie, przesycone pozytywnymi emocjami, a taki właśnie jest żużel – tłumaczy zaangażowanie Grupy Paweł Szczeszek, prezes zarządu TAURONA. – Drużyna Włókniarza będzie rywalizować w tym sezonie żużlowej ekstraklasy jako TAURON Włókniarz Częstochowa, a logo firmy pojawi się na kombinezonach, motocyklach, biletach oraz na stadionie przy ulicy Olsztyńskiej – dodaje prezes Szczeszek.

Włókniarz zdobył wiele medali w rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostwa Polski – w tym czterokrotnie został mistrzem Polski. Tyle samo zdobyli młodzi zawodnicy w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów. Do dorobku drużyny dodać należy medale wywalczone w Mistrzostwach Polski Par, tak w kategorii seniorów, jak i juniorów.

– Chęć włączenia się do walki o tegoroczne medale w rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostwo Polski na żużlu, oznacza dla zarządu, sztabu szkoleniowego oraz zawodników pracę na najwyższych obrotach przez cały sezon. Stabilny partner, jakim jest TAURON, to dla nas ogromne wsparcie nie tylko na poziomie finansowym, ale też mentalnym. Jestem przekonany, że rozpoczynająca się w tym roku współpraca będzie dla obu stron bardzo owocna, a TAURON Włókniarz Częstochowa oraz TAURON U24 Włókniarz Częstochowa zapewnią niezapomniane emocje sportowe, oraz – czego nam wszystkim życzę – medale w rozpoczynającym się wkrótce sezonie. Dziękuję za zaufanie, którym nas obdarzono – mówi Michała Świącik, prezes częstochowskiego klubu.

Światowe gwiazdy

Obecną kadrę Włókniarza Częstochowa tworzą światowe gwiazdy speedway’a: Leon Madsen, obecny mistrz Europy oraz wicemistrz Świata; Mikkel Mchelsen, mistrz Europy z 2019 oraz 2021 roku; Maksym Drabik, dwukrotny Indywidualny Mistrz Świata Juniorów z 2017 oraz 2021 roku, a także Jakub Miśkowiak, Indywidualny Mistrz Świata Juniorów 2021.

– To świetna wiadomość dla kibiców, Częstochowy i polskiego żużla. Najlepszy tor żużlowy w Polsce będzie miał strategicznego sponsora, jakim jest TAURON. Jestem przekonana, że pozwoli to jeszcze lepiej wykorzystać potencjał częstochowskiego żużla, dostarczając niezapomnianych emocji kibicom – mówiła Jadwiga Wiśniewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego.

TAURON to jeden z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, dostarczający energię elektryczną do prawie sześciu milionów klientów. Nowa strategia Grupy TAURON do 2030 roku przewiduje znaczne przyspieszenie zielonej transformacji i wyznacza ścieżkę do neutralności klimatycznej w 2050 roku. Planowany jest m.in. kilkukrotny wzrost mocy zainstalowanych w odnawialnych źródłach energii oraz ograniczenie emisyjności o prawie 80 proc.