Aktualności 30 marca 2023

FC Koeln z zakazem transferowym

FIFA nałożyła surową karę na niemiecki klub FC Koeln. Mowa o zakazie transferowym, który będzie obowiązywać w dwóch kolejnych oknach. Zespół z Bundesligi zapowiedział, iż odwoła się od decyzji. 

Zakaz transferowy

Surowa kara dotyczy transferu Jaka Cubera Potocnika. W styczniu 2022 roku, 17-letni napastnik zerwał kontrakt ze słoweńską ekipą Olimpija Lublana i podpisał kontrakt z FC Koeln. Zespół z Lublany stwierdził, iż cały proces został zrealizowany niezgodnie z prawem, a przedstawiciele FC Koeln nakłaniali zawodnika do takiego ruchu.

FIFA stanęła po stronie klubu ze Słowenii. FC Koeln otrzymało zakaz rejestracji nowych zawodników w dwóch kolejnych oknach transferowych, a piłkarz ma zapłacić odszkodowanie swojej byłej ekipie w wysokości 51 750 euro. Dodatkowo Jaka Cuber Potocnik został zawieszony na cztery miesiące ze skutkiem natychmiastowym.

Koeln odwoła się od decyzji

W specjalnym komunikacie FC Koeln poinformowało, iż odwoła się od tego orzeczenia do Sportowego Sądu Arbitrażowego (CAS). Ponadto niemiecka drużyna zamierza wnioskować o zawieszenie wykonania kary do czasu prawomocnego wyroku.