Aktualności 28 marca 2023

Joanna Jóźwik ogłosiła zakończenie kariery

Brązowa medalista Mistrzostw Europy w Zurychu, trzecia zawodniczką halowych mistrzostw Europy w Pradze - Joanna Jóźwik ogłosiła zakończenie kariery. 

Sukcesy w Europie

Pierwszy duży sukces Joanny Jóźwik przypada na 2014 rok i mistrzostwa Europy w Zurychu, w których polska lekkoatletka zajęła trzecie miejsce w biegu na 800 metrów. Rok później, Joanna Jóźwik zgarnęła brązowy krążek na halowych mistrzostwach Europy w Pradze.

W 2016 roku, nasza biegaczka wzięła udział w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, zajmując piątą lokatę w biegu na 800 metrów. W 2021 roku podczas halowych mistrzostw Europy w Toruniu, Joanna Jóźwik zajęła drugie miejsce, również na 800 metrów.

Zakończenie kariery

Podczas rozmowy z TVP Sport, Joanna Jóźwik poinformowała o zakończeniu kariery – Przez ponad rok analizowałam, jak wyglądała moja kariera. Była fantastyczna. Zrobiłam wszystko, co mogłam. Osiągnęłam bardzo dużo. Jestem z siebie bardzo zadowolona i dumna. Byłam na wielu fajnych imprezach. Reprezentowałam godnie nasz kraj na międzynarodowym tle. Nie mam sobie nic do zarzucenia.