Aktualności 27 marca 2023

Zaskakujące słowa Alphonso Daviesa: Jestem popularnym przegrywem

Bycie piłkarzem to marzenie wielu młodych osób. Korzyści wynikających z bycia profesjonalnym zawodnikiem jest mnóstwo. Alphonso Davies postanowił jednak skupić się na innym aspekcie, poruszając kwestię minusów związanych z takim poświęceniem. 

Jestem popularnym przegrywem

Alphonso Davies, podobnie jak kilku innych profesjonalnych piłkarzy, jest dość aktywny na platformie streamingowej Twitch. Podczas jednej z ostatnich transmisji, piłkarz Bayernu postanowił poruszyć kwestie minusów, jakie wiążą się z bycia zawodowym piłkarzem – Życie jako profesjonalny piłkarz bez wątpienia jest bardzo fajne.

Możesz odpocząć, cieszyć się życiem, ale po treningu nie masz nic do roboty. Mówię to ze swojej perspektywy, gdyż nie mam rodziny, moja dziewczyna nie mieszka ze mną, więc jestem sam. To trochę niepokojące, gdy nie masz nic do roboty, zwłaszcza, gdy twoi wszyscy przyjaciele mają pracę. Mam chyba pięciu przyjaciół. Jestem popularnym przegrywem – mówi Davies.

Gra w Bayernie

Alphonso Davies trafił do Bayernu Monachium już w 2019 roku z ekipy Vancouver. Razem z “Bawarczykami”, lewy obrońca świętował triumf w Lidze Mistrzów, a także czterokrotnie celebrował tytuł mistrza Niemiec. 22-latek ma już na swoim koncie 147 występów w Bayernie, w których zanotował 8 goli oraz 25 asyst.