Aktualności 24 marca 2023

Polska noc w NBA. Przed nami Polish Heritage Night

W nocy z piątku na sobotę odbędzie się mecz Washington Wizards vs San Antonio Spurs. Dla polskich kibiców będzie to wyjątkowe starcie, gdyż jest to pojedynek rozgrywany w ramach Polish Heritage Night. 

Polska noc w NBA

Tradycyjnie już na trybunach hali Capital One Arena w Waszyngtonie pojawi się mnóstwo polskich barw narodowych. Wszystko za sprawą Polish Heritage Night, czyli wydarzenia, którego organizatorem jest fundacja Our Poland. Cała impreza ma na celu popularyzację polskiej kultury i historii w Stanach Zjednoczonych.

Kontuzja Sochana

W tym roku mecz miał być wyjątkowy, gdyż w Washington Wizards jest Marcin Gortat, który pełni rolę asystenta trenera, natomiast po drugiej stronie, na parkiecie, mieliśmy zobaczyć Jeremiego Sochana. Niestety, nasz zawodnik doznał kontuzji i nie wystąpi w tym spotkaniu.

Patrząc na sytuację w tabeli, faworytem pojedynku jest ekipa Washington Wizards, która zajmuje dwunaste miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Z kolei San Antonio Spurs to obecnie czternasta ekipa Konferencji Zachodniej z wyraźną stratą do lokaty gwarantującej grę o awans do play-offów. Poza samym meczem, można spodziewać się materiałów wideo w trakcie rywalizacji związanych z Polską, a także specjalnej oprawy.