Aktualności 21 marca 2023

Mecz Ruch Chorzów – Wisła Kraków nie odbędzie się na Stadionie Śląskim

Pod koniec kwietnia Ruch Chorzów zmierzy się z Wisłą Kraków. Spotkanie obu drużyn zapowiada się bardzo ciekawie m.in. ze względu na walkę o bezpośredni awans. Pełniący w tym starciu zespół gospodarzy chciał zorganizować ten mecz na Stadionie Śląskim, ale strony nie doszły do porozumienia. 

Bez hitu na Stadionie Śląskim

W związku z tym, iż stadionu Ruchu Chorzów został jakiś czas temu zamknięty, zespół rozgrywa swoje mecze w Gliwicach. Spotkanie z Wisłą Kraków z pewnością wzbudzi spore zainteresowanie wśród kibiców obu drużyn, dlatego władze klubu rozpoczęły negocjacje ze Stadionem Śląskim w sprawie zorganizowania tego meczu na tym prestiżowym obiekcie.

We wtorkowe popołudnie Ruch Chorzów poinformował, iż strony nie doszły do porozumienia w kwestii zapisów umowy najmu, dlatego mecz odbędzie się w Gliwicach. W komunikacie czytamy, że strony nie były w stanie osiągnąć kompromisu w zakresie rozkładu ciężaru odpowiedzialności związanej z ewentualnymi uszkodzeniami obiektu, które mogłyby zagrozić organizacji wcześniej zaplanowanych imprez lekkoatletycznych.

Walka o awans

Rywalizacja o bezpośredni awans do PKO BP Ekstraklasy zapowiada się bardzo ciekawie. Pierwsze miejsce w tabeli zajmuje ŁKS Łódź, a dwa oczka mniej do tej pory zgromadził Ruch Chorzów. Na trzeciej pozycji jest Wisła Kraków, która wygrała wszystkie pięć ostatnich ligowych pojedynków.