Aktualności 21 marca 2023

Enea sponsorem strategicznym Korony Kielce

Korona Kielce ma nowego sponsora strategicznego. Została nim Enea, jeden z największych koncernów energetycznych w Polsce. 

Enea wspiera polski sport

Od lat Enea wspiera polski sport, zarówno na szczeblu młodzieżowym, jak i zawodowym. Jeden z największych koncernów energetycznych w Polsce jest m.in. sponsorem tytularnym drużyn, a także angażuje się w projekty związane z akademią. Ambasadorką marki jest Natalia Partyka, utytułowana zawodniczka tenisa stołowego, uczestniczka igrzysk olimpijskich oraz medalistka igrzysk paraolimpijskich.

Sponsor strategiczny Korony Kielce

Podczas wtorkowej konferencji prasowej Korona Kielce poinformowała, iż sponsorem strategicznym klubu została Enea. W takich słowach współpracę skomentował prezes zarządu Korony SA, Łukasz Jabłoński – Od ponad dwóch lat konsekwentnie rozwijamy Koronę Kielce, dlatego cieszę się, że tak ważna na polskim rynku firma będzie z nami współpracowała. Zaufanie, którym obdarzyła nas Enea to dla całego klubu ogromne wyróżnienie i bodziec do dalszej pracy. Dziękujemy i witamy w Żółto-Czerwonej Rodzinie.

Na temat rozpoczęcia współpracy wypowiedział się również Artur Murawski, dyrektor Departamentu Sponsoringu, Promocji i Zarządzania Marką w Enei – Enea od lat wspiera sport na obszarach swojej działalności. Biznesowo obecni jesteśmy także na kielecczyźnie za sprawą Enei Połaniec. Wielu naszych pracowników ze świętokrzyskiego kibicuje Koronie Kielce, to też powód, dla którego zostaliśmy sponsorem strategicznym klubu.

Podczas konferencji prasowej Łukasz Jabłoński poinformował, iż umowa potrwa rok, a logotyp Grupy Enea widoczny będzie w wielu miejscach, m.in. na stadionie, strojach treningowych czy telewizji klubowej.