Aktualności 21 marca 2023

Emmanuel Adebayor zakończył piłkarską karierę

Były piłkarz Arsenalu, Manchesteru City czy Tottenhamu - Emmanuel Adebayor ogłosił zakończenie kariery. W ostatnim czasie 39-letni napastnik związany był z ekipą AC Semassi FC z Togo. 

Nie brakowało kontrowersji

Emmanuel Adebayor trafił do Europy już w 1999 roku, zasilając ekipę FC Metz B. Cztery lata później napastnik przeniósł się do Monaco. Kolejnym przystankiem w karierze Adebayora był Arsenal. W trakcie pobytu w ekipie “Kanonierów”, Emmanuel Adebayor otrzymał nagrodę Afrykańskiego Piłkarza Roku.

Po udanych kilku latach w londyńskim zespole, snajper z Togo zasilił Manchester City. Wielu kibiców bardzo dobrze pamięta zachowanie Adebayora z meczu przeciwko Arsenalowi, kiedy trafił do siatki i przebiegł całe boisko, by “celebrować” gola razem z kibicami swojego byłego klubu.

“Kocham Putina”

Lista klubów, w których występował Emmanuel Adebayor robi spore wrażenie, gdyż poza Monaco, Arsenalem i Manchesterem City, 39-latek występował jeszcze w Realu Madryt czy Tottenhamie. Ostatnim przystankiem w karierze Adebayora była ekipa AC Semassi FC z Togo, w której grał w latach 2021-2023.

W poniedziałek Emmanuel Adebayor poinformował o zakończeniu piłkarskiej kariery. W ubiegłym roku 39-latek trafił na pierwsze strony gazet. Niestety, nie ze względu na swoje poczynania na boisku czy działalność charytatywną. Adebayor w rozmowie z portalem sport24.ru stwierdził, iż “kocha Putina” jako osobę, podkreślając jego asertywność i zdecydowanie.