Aktualności 20 marca 2023

Gala Sport Biznes Polska za rok 2022 już 21 marca w Polsat Sport

Najbardziej zaangażowani sponsorzy sportu, sponsoringowe debiuty, organizacje wyróżniające się szczególną skutecznością czy samorządowe „sportowe perełki”. Kto zdobędzie prestiżową Statuetkę Sport Biznes Polska?

Już 21 marca 2023 r. w ramach V Kongresu Sport Biznes Polska odbędzie się uroczysta Gala podsumowująca 2022 rok w branży sportowo-biznesowej. 

Po raz drugi Stowarzyszenie SBP uhonoruje Statuetkami marki i organizacje stawiające w swojej działalności przede wszystkim na rozwój, popularyzację czy wprowadzanie innowacji w świecie sportu i biznesu sportowego. Zwycięzcami zostaną kandydaci, których działania w ostatnich miesiącach, w sposób szczególny wyróżniły się na tle innych reprezentantów środowiska. 

Statuetki zostaną przyznane w 15 kategoriach otwartych oraz jednej zamkniętej, za całokształt zasług na rzecz sportu. O prestiżu nagród najlepiej świadczy fakt, że laureaci wyłaniani są przez 70-osobowe, niezależne Jury składające się z topowych ekspertów reprezentujących wszystkie sektory branży

Wybór nie jest prosty. Wśród finałowych trójek znaleźć można największych sponsorów sportu, takich jak PGE Polska Grupa Energetyczna, Enea i Suzuki Motor Poland, ale też ubiegłorocznych debiutantów: InPost, Vectrę, XTB. O Statuetki powalczą również topowe organizacje sportowe. W kategorii „Klub Sportowy 2022” w gronie finalistów znalazł się m.in. ubiegłoroczny mistrz Polski Lech Poznań, z którym do rywalizacji staną Industria Kielce oraz Jastrzębski Węgiel. Z kolei o tytuł „Federacji Sportowej 2022” zmierzą się Polski Związek Koszykówki, Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego i Polski Związek Żeglarski. A to nie koniec, we wtorkowy wieczór poznamy również zwycięzców sektora nagród „Sportowy samorząd” oraz laureata Nagrody Specjalnej SBP. 

Uroczystość poprowadzi dziennikarka Polsat Sport, Aleksandra Szutenberg. Transmisja Gali Sport Biznes Polska odbędzie się we wtorek o godzinie 20.30 w Polsat Sport News oraz na portalu internetowym. Więcej informacji na temat wydarzenia dostępnych jest na stronie Organizatora