Aktualności 20 marca 2023

Znamy wyniki oglądalności El Clasico!

W niedzielny wieczór odbyło się już 252. El Clasico. Tym razem górą ze starcia wyszli piłkarze "Dumy Katalonii", którzy wygrali na własnym obiekcie 2:1. Tradycyjnie ten mecz cieszył się sporym zainteresowaniem wśród polskich kibiców.

Barcelona zgarnia ważne trzy punkty

Nikt nie miał wątpliwości, jak ważny był wczorajszy mecz Barcelony z Realem Madryt. Przewaga “Dumy Katalonii” przed pierwszym gwizdkiem sędziego wynosiła już dziewięć oczek. Spotkanie rozpoczęło się po myśli gości. W 9. minucie rywalizacji “Królewscy” wyszli na prowadzenie po samobójczym trafieniu Araujo.

Jeszcze przed przerwą ekipa ze Spotify Camp Nou zdołała doprowadzić do wyrównania. Bramkę zdobył Sergi Roberto. W drugiej połowie meczu zobaczyliśmy jednego gola. Trafienie na wagę trzech punktów zanotował Kessie. Zwycięstwo Barcelony oznacza, iż przewaga wynosi już dwanaście oczek. Biorąc pod uwagę fakt, iż za nami 26 kolejek, trudno wyobrazić sobie, by Real odrobił straty.

Wyniki oglądalności

Od pewnego czasu ligowe El Clasico są transmitowane w Polsce przez dwie stacje – Eleven Sprots oraz Canal+ Sport. Poznaliśmy wyniki oglądalności, które przedstawił Patryk Mirosławski z Eleven. Średnio 810 tysięcy widzów oglądało w każdej minucie transmisji niedzielne El Clasico. Aż 505 tysięcy śledziło rywalizację w Eleven Sports.

Trzeba zaznaczyć, że powyższe dane są ze źródła Nielsen i nie biorąc pod uwagę oglądalności w serwisach online.