Aktualności 16 marca 2023

Skandaliczne zachowanie kibiców Eintrachtu przed meczem z Napoli

W środowy wieczór w ramach rewanżowego meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów, Napoli rywalizowało na własnym obiekcie z Eintrachtem. Starcie zakończyło się pewnym zwycięstwem gospodarzy 3:0. Biorąc pod uwagę dominację włoskiego klubu, znacznie większą uwagę i dyskusje wzbudzają sceny, jakie miały miejsce przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Kibice Eintrachtu Frankfurt zdemolowali Neapol. 

Skandaliczne sceny w Neapolu

Na kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem sędziego z Neapolu zaczęły docierać informacje o skandalicznym zachowaniu ze strony kibiców Eintrachtu Frankfurt. Sympatycy niemieckiego klubu zaczęli demolować miasto, podpalając auta, w tym również radiowóz, a także niszcząc sklepy czy restauracje.

Na temat zaistniałej sytuacji wypowiedział się m.in. burmistrz Neapolu, Gaetano Manfredi, który potępił agresję kibiców przyjezdnych. Władze są w kontakcie z ambasadą Niemiec, która również określa takie sceny jako niedopuszczalne.

Napoli gra dalej

Zawodnicy Napoli nie mieli większych problemów z awansem do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu rozgrywanym we Frankfurcie zespół z Serie A wygrał 2:0, natomiast u siebie pokonał Eintracht 3:0. W drugim spotkaniu do siatki trafił Piotr Zieliński, który wykorzystał rzut karny.