Aktualności 13 marca 2023

Gary Lineker wraca do BBC

Głośny spór w Wielkiej Brytanii na linii Gary Lineker - BBC zakończył się zwycięstwem byłego reprezentanta Polski. Prowadzący program Match of the Day w BBC skomentował niedawno politykę imigracyjną kraju, co nie spodobało się stacji telewizyjnej, która postanowiła odsunąć 62-latka. Ten ruch nie spodobał się sporej społeczności, efektem czego BBC szybko zmieniło zdanie. 

Gary Lineker odsunięty przez BBC

Duże zaskoczenie wzbudziła decyzja stacji BBC w sprawie prowadzącego programu Match of the Day. Wszystko zaczęło się od działalności Gary’ego Linekera w mediach społecznościowych. Były reprezentant Anglii otwarcie skrytykował politykę imigracyjną kraju, używając przy tym mocnych słów.

Stacja BBC postanowiła odsunąć Linekera od programu Match of the Day, co nie spodobało się dużej społeczności. Zareagowali m.in. eksperci BBC, którzy zrezygnowali z udziału w programie.

Lineker wraca do Match of the Day

W związku z zaistniałą sytuacją, stacja BBC raczej nie miała wyjścia. Gary Lineker po krótkiej przerwie wróci do Match of the Day. W takich słowach sytuację skomentował dyrektor generalny BBC, Tim Davie – Wszyscy zdają sobie sprawę, że był to trudny okres dla personelu, współpracowników, prezenterów i naszych odbiorców. Przepraszamy za to.