Aktualności 13 lutego 2023

Nagrody Sport Biznes Polska za rok 2022: znamy kandydatów do Statuetki SBP

Sponsor Sportu, Federacja Sportowa, Ośrodek Sportu czy Wydarzenie Sportowe 2022 roku. Czyje działania zasługują na szczególne wyróżnienie? Do kogo powędrują prestiżowe Statuetki Sport Biznes Polska? O zwycięstwo powalczy ponad 290 marek i organizacji branżowych.

Już 21 marca 2023 r. w ramach V Kongresu Sport Biznes Polska odbędzie się uroczysta Gala podsumowująca 2022 rok w branży sportowo-biznesowej. 

Po raz drugi Stowarzyszenie Sport Biznes Polska uhonoruje Statuetkami marki i organizacje stawiające w swojej działalności przede wszystkim na rozwój, popularyzację czy wprowadzanie innowacji w świecie sportu i biznesu sportowego. Zwycięzcami zostaną kandydaci, których działania w ostatnich miesiącach, w sposób szczególny wyróżniły się na tle innych reprezentantów środowiska. 

Nagrody Sport Biznes Polska zostaną przyznane w 15 kategoriach otwartych oraz jednej zamkniętej, za całokształt osiągnięć. Poszczególne kategorie zawarte są w czterech sektorach: Sponsoring, Organizacje Sportowe, Sport w samorządach i Kategorie Specjalne. 

Zgłoszenia do konkursu były otwarte, przez miesiąc przedstawiciele branży mieli możliwość zaprezentowania swoich kandydatur poprzez dedykowany formularz. Każde zgłoszenie musiało, jednak uwzględniać konkretne kryteria określone przez Jury Nagród. 

W tegorocznej edycji Organizatorzy otrzymali 348 zgłoszeń, z czego 296 kandydatów spełniło warunki formalne i uzyskało nominacje do Nagród Sport Biznes Polska! Wśród nominowanych znalazły się firmy sponsorujące sport, takie jak Enea, PKN Orlen, TREFL, czy InPost, ale również największe ligi (PKO Ekstraklasa, PGNiG Superliga) i kluby sportowe (Widzew Łódź, Panthers Wrocław, KKS Lech Poznań). O tytuł najlepszych w 2022 roku powalczą samorządy (m.in. Kraków, Katowice, Lublin), ale i lokalne inicjatywy czy sportowe projekty społeczne (Trefl Kids, Szyjemy sport na miarę z Eneą, Poland Business Run). Podczas uroczystej Gali nie zabraknie też obecności esportu, za sprawą kategorii „Esport i Biznes”, w której nominowani są m.in. Heinz PLE All-Star, GG Leauge z projektem „DELUXE SKI JUMP 2 POWERED BY ROCKSTAR ENERGY DRINK”). Pełna lista nominowanych

W kolejnym etapie Konkursu Stowarzyszenie Sport Biznes Polska wyłoni finałowe trójki Nagród SBP. Z kolei samych zwycięzców wyłoni Jury, w którym zasiadają przedstawiciele Stowarzyszenia, a także członkowie Rady Programowej SBP, czyli ponad 60 ekspertów branżowych pełniących na co dzień kluczowe funkcje w polskim sporcie i biznesie sportowym. 

Uroczysta Gala odbędzie się w ramach V Kongresu Sport Biznes Polska już 21 marca 2023 r. w Hotelu Hilton w Warszawie (ul. Grzybowska 63). 

Więcej informacji na temat wydarzenia dostępnych jest na stronie Organizatora: https://sbpolska.pl/v-kongres-sbp-2023/