Aktualności 1 lutego 2023

Padł rekord transferowy w Wielkiej Brytanii. Enzo Fernandez został piłkarzem Chelsea!

Za nami zimowe okno transferowe. W styczniu na rynku bardzo aktywna była Chelsea, która dokonała kilku głośnych wzmocnień. Największą transakcję ekipą "The Blues" sfinalizowała w Deadline Day. Piłkarzem londyńskiego klubu został Enzo Fernandez, a Chelsea zapłaciła za mistrza świata 121 milionów euro. Jest to rekord transferowy Wielkiej Brytanii. 

Mnóstwo wydanych pieniędzy

Z reguły kluby bardzo ostrożnie podchodzą do zimowego okna transferowego i dokonują wzmocnień, które przeważnie wynikają z kontuzji swoich zawodników. Zupełnie inną taktykę obrała Chelsea. Nowi właściciele “The Blues” nieustannie inwestują w kadrę. Tylko i wyłącznie w styczniu do zespołu dołączyli David Datro Fofana, Andrey Santos. Noni Madueke, Malo Gusto, Benoit Badiashile i Mykhaylo Mudryk.

W ostatnich dniach zimowego okna, Chelsea intensywnie pracowała nad sfinalizowaniem największego transferu – Enzo Fernandeza.

Enzo Fernandez piłkarzem Chelsea

Ostatecznie “The Blues” dopięli swego. Benfica poinformowała we wtorkowy wieczór, iż Enzo Fernandez zostanie piłkarzem Chelsea, a londyński klub zapłacił za 22-latka 121 milionów euro. Tym samym jest to rekord transferowy Wielkiej Brytanii i szósty największy transfer w historii.

Wcześniej najdroższym piłkarzem na Wyspach był Jack Grealish, który kosztował Manchester City 117,5 miliona euro.