Aktualności 31 stycznia 2023

Zarząd VIVE HANDBALL KIELCE wydał oświadczenie. Co dalej z klubem?

Sytuacja kieleckiego klubu piłki ręcznej jest coraz trudniejsza. We wtorek władze VIVE HANDBALL wydali oświadczenie dotyczące najbliższej przyszłości.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu ze sponsorowania klubu wycofała firma Van Pur (Łomża). Teraz na oficjalnej stronie klubu pojawiło się poniższe oświadczenie:

  • Zarząd Klubu na posiedzeniu z udziałem członków Rady Nadzorczej ocenił sytuację Klubu oraz stan rozmów z potencjalnymi sponsorami, zwłaszcza tytularnymi. W wyniku spotkania, rozważanych scenariuszy, potencjału rozmów sponsoringowych i transferowych, Zarząd podjął decyzję o kontynuowaniu uczestnictwa w rozgrywkach krajowych oraz europejskich do końca sezonu 2022/2023 w możliwie najsilniejszym składzie personalnym, który jest uzależniony od sfinalizowania rozmów sponsoringowych.
  • Dalsze decyzje, co do udziału i poziomu zespołu w sezonie 2023/24, zostaną podjęte do końca marca bieżącego roku. Decyzja ta będzie uwzględniać możliwości budżetowe Klubu, a co za tym idzie potencjalny skład zespołu. W osiągnięciu tego celu liczymy na wsparcie Miasta Kielce, Urzędu Marszałkowskiego, firm, z którymi Klub współpracuje oraz tych, z którymi prowadzi rozmowy o nawiązaniu współpracy.
  • Zawodnikom, z którymi dziś spotkał się Zarząd Klubu, dziękujemy za zaangażowanie i podtrzymanie chęci kontynuowania swojej gry w Kielcach. Za wsparcie dziękujemy również naszym kibicom, sponsorom i ludziom dobrej woli, którzy w ostatnim trudnym czasie pomagają Klubowi.

Przypomnijmy, że po Mistrzostwach Świata, PGNiG Superliga piłki ręcznej do gry wraca już w ten weekend. Kielczanie w piątek zagrają na wyjeździe z Piotrkowianinem.