Aktualności 24 stycznia 2023

Fernando Santos: Od dzisiaj jestem Polakiem

We wtorkowe południe Fernando Santos został zaprezentowany jako nowy selekcjoner reprezentacji Polski. Portugalczyk wziął udział w specjalnej konferencji, gdzie przyznał, że "od dzisiaj czuje się Polakiem".

– Chcę podziękować panu prezesowi Kuleszy za zaufanie. To dla mnie bardzo ważne. Będę pracował dla reprezentacji Polski, co bardzo mnie cieszy. Polska to wielki kraj o bogatej historii – rozpoczął Santos.

– Dla mnie to ogromny zaszczyt, że mogę tu pracować. Polska ma wielu klasowych zawodników. Od dzisiaj czuję się Polakiem, jednym z was. Będę robił wszystko, aby przynieść Polsce zwycięstwa. Liczę na wasze wsparcie i to, że razem będziemy w stanie osiągać sukcesy – przekonywał Santos.

Jak podkreślił Portugalczyk, w najbliższej przyszłości niezwykle ważna będzie jedność kibiców z drużyną. – Podczas mojej kariery prowadziłem wielu znakomitych piłkarzy. Ale uważam, że najważniejsze jest to, abyśmy byli jednością. Nie ja, nie wy, tylko my. Każdy ma swoją mentalność, ale musimy to połączyć i być zespołem – uważa Santos.

Fernando Santos podpisał umowę z PZPN do 2026 roku. Jego debiutem będzie kwalifikacyjny mecz do EURO 2024 z Czechami w Pradze już za dwa miesiące.

tagi:polska