Aktualności 23 stycznia 2023

Napoli podzieli los Juventusu? Prokuratura przyjrzy się działaniom klubu z Neapolu

autor: Mateusz Mazur
Kilka dni temu środowisko piłkarskie zszokowała informacja o karze nałożonej na Juventus. Teraz wydaje się, że "Stara Dama" może nie być jedynym włoskim klubem, który zostanie ukarany za nieprawidłowości. 

Napoli również zostanie ukarane?

Przypomnijmy, że Juventus został ukarany odjęciem piętnastu punktów za zawyżanie zysków kapitałowych i nieprawidłowości przy transferach. Na tym jednak nie koniec. Pomimo że “Stara Dama” odwołała się od wyroku, na klub nałożone mogą zostać kolejne kary, w tym wykluczenie z europejskich rozgrywek.

Jednocześnie media donoszą, że część piłkarzy Juventusu nie zamierza oczekiwać na rozwiązanie sytuacji i poprosiła o transfer. W tym gronie znaleźć się miał między innymi Wojciech Szczęsny. Czy teraz podobny los miały spotkać Napoli? Według informacji włoskiej prasy, prokurator Włoskiej Federacji Piłkarskiej zwróci się w najbliższym czasie do prokuratury o akta dotyczące śledztwa w sprawie transferu Victora Osimhena.

Podejrzany transfer

Osimhen trafił do Napoli w 2020 roku w ramach transakcji, która objęła także czterech innych zawodników. Łączna kwota transferu wyniosła 70 milionów euro, z czego 20 milionów miało być opłatą za czwórkę piłkarzy, którzy nigdy nie byli nawet blisko debiutu w ekipie z Neapolu.

Początkowo sąd zdecydował się przymknąć oko na tego typu praktyki przy transferach, jednak w ostatnim czasie cała sprawa wróciła ze zdwojoną siłą. Efektem tego była kara nałożona na Juventus. Wydaje się więc, że również lider Serie A może znajdować się w sporych opałach.