Aktualności 15 stycznia 2023

Bartosz Bednorz oficjalnie zawodnikiem ZAKSY

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, Bartosz Bednorz po zakończeniu sezonu w lidze chińskiej dołączył do Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

O przenosinach Bartosza Bednorza do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle pisaliśmy już wcześniej. Polski przyjmujący zakończył sezon w lidze chińskiej na początku tego roku i mógł znaleźć sobie nowy klub. Został nim mistrz Polski, ZAKSA, która kilka dni wcześniej pożegnała się z Denisem Karyaginem.

Zawsze stawiam sobie najwyższe cele, w związku z tym oczekiwania też są spore. Zdaję sobie sprawę, że ZAKSA to klub, który każdego roku ma dużo do udowodnienia. W ostatnich latach chłopaki zrobili świetną robotę, zostawiając serce na boisku zapracowali na to, żeby ten klub zyskał jeszcze większy szacunek. Przed nami niełatwe zadanie, ale wierzę że bardzo szybko się zaaklimatyzuję i razem powalczymy o obronę tytułów – powiedział Bednorz w oficjalnej wypowiedzi na stronie klubu.

Na ten moment ZAKSA znajduje się na 4. miejscu w tabeli PlusLigi. Kędzierzynianie walczą także o wyjście z grupy Ligi Mistrzów, gdzie bronią zdobytego w latach 2021 i 2022 trofeum.