Aktualności 10 stycznia 2023

Hugo Lloris zakończył reprezentacyjną karierę

Rekordzista w liczbie występów we francuskiej kadrze - Hugo Lloris zakończył reprezentacyjną karierę. 36-latek przez ponad czternaście lat występował w barwach "Trójkolorowych", będąc kapitanem swojej drużyny w 121 spotkaniach. 

Debiut w kadrze, pierwszy mecz z opaską

Hugo Lloris zadebiutował w dorosłej kadrze w listopadzie 2008 roku podczas towarzyskiego starcia z Urugwajem, gdy selekcjonerem reprezentacji był Raymond Domenech. Dość szybko Lloris otrzymał opaskę kapitana. Pierwszy taki mecz przypada na listopad 2010 roku i towarzyski pojedynek z Anglią.

Lloris stał się pełnoetatowym kapitanem reprezentacji Francji we wrześniu 2011 roku. Od potyczki z Rumunią, 36-latek nieprzerwanie ubierał opaskę, gdy pojawiał się w wyjściowym składzie Francuzów.

Koniec reprezentacyjnej kariery

W poniedziałkowy wieczór francuska federacja poinformowała o zakończeniu kariery przez Hugo Llorisa. Golkiper Tottenhamu zanotował 145 występów w kadrze. To najlepszy wynik w historii ekipy “Trójkolorowych”. Drugi w zestawieniu Lilian Thuram ma na swoim koncie 142 mecze.

W 121 potyczkach, Hugo Lloris ubrał opaskę kapitana. Razem z reprezentacją, 36-latek wygrał mistrzostwo świata w 2018 roku, a także triumfował w Lidze Narodów UEFA w 2021 roku.