Aktualności 9 stycznia 2023

Gareth Bale zakończył piłkarską karierę

Gareth Bale zakończył piłkarską karierę. Walijczyk poinformował o swojej decyzji za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

Jeden z najdroższych na świecie

Swoje pierwsze kroki w poważnej piłce Gareth Bale stawiał w Southampton, gdzie rozegrał bardzo udany sezon 2006/2007 w Championship. Bardzo szybko walijskiego zawodnika ściągnął Tottenham. Walijczyk zanotował kilka świetnych kampanii w ekipie “Kogutów”. W 2013 roku po ofensywnego gracza zgłosił się Real Madryt, który zapłacił za Bale’a 101 milionów euro. W tamtym czasie był to rekord transferowy, natomiast obecnie to 12. największa transakcja w historii.

Pomimo licznych kontuzji, Gareth Bale z pewnością może uznawać pobyt w Madrycie za dobry okres. Wystarczy bowiem spojrzeć na liczne trofea zdobyte razem z Realem Madryt. Podczas gry Bale’a w Realu, “Królewscy” pięciokrotnie sięgali po Ligę Mistrzów, a także trzykrotnie wygrali mistrzostwo kraju.

W lipcu 2022 roku Gareth Bale na stałe opuścił Real Madryt i podpisał kontrakt z Los Angeles FC.

Koniec kariery

W poniedziałkowe popołudnie Gareth Bale poinformował o zakończeniu piłkarskiej kariery. Walijczyk opublikował specjalny post w mediach społecznościowych: Po długich przemyśleniach chciałbym ogłosić zakończenie kariery klubowej oraz reprezentacyjnej. Czuję się niesamowicie szczęsliwy, że spełniłem marzenie dotyczące uprawiania sportu, który kocham.