Aktualności 9 stycznia 2023

Iga Świątek zdeklasowała konkurencje. Znamy dokładne wyniki w plebiscycie Przeglądu Sportowego

Z ogromną przewagą Iga Świątek po raz pierwszy w swojej karierze wygrała plebiscyt Przeglądu Sportowego na najlepszego polskiego sportowca. Na drugim Bartoszem Zmarzlikiem miała niemal 80 tysięcy głosów przewagi!

Prawie 80 tysięcy głosów przewagi nad drugim miejscem!

Iga Świątek dostała aż 215573 głosy kompletnie deklasując konkurencje. Trudno się dziwić, skoro rok 2022 był niemal idealny w wykonaniu polskiej tenisistki. Pierwsze zwycięstwo zapowiadane było od jakiegoś czasu. Jedynym, który mógł jej zagrozić był Robert Lewandowski, w przypadku udanego mundialu. Tak się jednak nie stało, zatem Iga Świątek nie miała kłopotu z wygraną. “Lewy” zajął trzecie miejsce, zdobywając 120632 głosy, czyli o niemal 95 tysięcy mniej od zwyciężczyni plebiscytu! Ten duet rozdzielił Bartosz Zmarzlik – nieco ponad 135 tysięcy głosów.

Pomiędzy kolejnymi miejscami nie było już tak dużych różnic. Powyżej 100 tysięcy zgarnęła jeszcze piątka sportowców. Kamil Semeniuk 118562, Dawid Kubacki 115343, Mateusz Ponitka 1134151, zaś najbardziej wyrównana była rywalizacja na miejscach siedem i osiem. Siódmego Adriana Meronka i ósmą Katarzynę Wasick dzieliły ledwie 504 głosy, odpowiednio 109740 i 109236 na korzyść golfisty.

Iga Świątek lada moment zagra w Australian Open

Iga Świątek nadal pozostaje liderką światowego rankingu WTA z dorobkiem 11025 punktów na koncie. Nad drugą Ons Jabeur ma przewagę niemal sześciu tysięcy punktów. To oznacza, że musiałaby się wydarzyć katastrofa, by w najbliższych miesiącach Polka miałaby stracić prowadzenie.

Pierwsza okazja na duże punkty w 2023 roku to wielkoszlemowy Australian Open. Na kortach w Melbourne będzie trochę punktów do obronienia. Rok temu dotarła bowiem do półfinału. Polka przystąpi do turnieju z marszu, bowiem wycofała się ze zmagań w Adelajdzie.