Aktualności 8 stycznia 2023

Naomi Osaka nie weźmie udziału w Australian Open

Triumfatorka Australian Open z 2019 oraz 2021 roku - Naomi Osaka nie weźmie udziału w zbliżającym się turnieju w Melbourne. Organizatorzy wielkoszlemowej imprezy poinformowali o wycofaniu się tenisistki ze zmagań, choć nie podano konkretnego powodu.

Tajemnicza sytuacja Osaki

Po raz ostatni Naomi Osaka pojawiła się na korcie pod koniec września 2022 roku w trakcie turnieju w Tokio. 25-latka przebrnęła przez 1/16 finału, wygrywając z Saville po szybkim wycofaniu się rywalki z meczu w wyniku kontuzji. Osaka nie zagrała jednak w kolejnej rundzie, gdyż zgłosiła ból brzucha.

Od tego momentu tenisistka nie rozegrała spotkania oraz niespecjalnie przygotowywała się do nowego sezonu. Nie jest tajemnicą, iż w przeszłości Osaka musiała zmagać się w problemami natury mentalnej. Nie wiadomo jednak, jak wygląda aktualna sytuacja 25-latki, gdyż w mediach nie pojawiły się żadne komunikaty w tej sprawie.

Osaka nie zagra w Australii

Już teraz wiemy, iż Naomi Osaka nie pojawi się na kortach w Australii. Organizatorzy turnieju w Melbourne opublikowali informację, w której możemy czytamy, że Osaka nie zagra w Australian Open, jednakże nie ujawniono konkretnego powodu. Miejsce tenisistki zajmie Daria Jastremska z Ukrainy.