Aktualności 8 stycznia 2023

Cezary Kulesza komentuje wybór nowego selekcjonera. Jest grupa kandydatów

Nadal nie poznaliśmy nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Z końcem ubiegłego roku z pracą pożegnał się Czesław Michniewicz, który co prawda zdołał osiągnąć dobry wynik, awansując do 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze, ale zamieszanie wokół kadry oraz kontrowersje spowodowały, iż dalsza praca Michniewicza wydawała się niemożliwa. Kto zostanie następcą? Wybór nowego selekcjonera skomentował Cezary Kulesza. 

Grupa kandydatów

W trakcie Gali Mistrzów Sportu wręczono Superczempoiona. Nagrodę otrzymali Sebastian Świderski oraz Cezary Kulesza, czyli prezesi Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Polskiego Związku Piłki Nożnej. Tuż po wyróżnieniu, Cezary Kulesza udzielił wywiadu dla TVPSPORT.PL. Nie zabrakło pytania o wybór nowego selekcjonera.

Prezes PZPN zaznaczył, iż ma grupę kandydatów: Mogę powiedzieć, że mamy wyselekcjonowaną grupę trenerów. Jak to się mówi, w piłce nożnej jest też ławka rezerwowych i cały czas pracujemy. 

Wybór polskiego trenera?

Cały czas nie wiemy, czy Cezary Kulesza zdecyduje się na szkoleniowca z naszego kraju czy wybierze zagraniczną opcję. Prezes zdradził, że jednym z kandydatów jest Michał Probierz – Myślę, że z Michałem na tyle dobrze się znamy i wiem, że jest dobrym trenerem. Na pewno Michał Probierz krąży w mojej głowie. Nie deklaruję się i nie mówię, jaka jest sytuacja. Czas pokaże.

Reprezentacja Polski wróci do gry 24 marca. Na ten dzień zaplanowano wyjazdowe starcie z Czechami w ramach eliminacji do Euro 2024.