Aktualności 7 stycznia 2023

Didier Deschamps ponownie przedłużył kontrakt z francuską federacją

Po zakończonych w grudniu mistrzostwach świata długo trwały spekulacje dotyczące przedłużenia kontraktu pomiędzy francuską federacją a Didierem Deschampsem. Ostatecznie obie strony doszły do porozumienia i związały się nową umową do 2026 roku.

Deschamps 2026

Od początku mówiło się o tym, że Didier Deschamps powinien przedłużyć umowę z francuską federacją. Wątpliwości wzbudzała jednak długość nowego kontraktu. Ostatecznie obie strony doszły do porozumienia i Deschamps podpisał umowę do 2026 roku, a więc czasu kiedy odbędzie kolejny Mundial.

Nie jest tajemnicą, że Deschamps miał wszystko w swoich rękach. Zgodnie z głosami, które docierały do opinii publicznej jeszcze przed mistrzostwami świata w Katarze, awans do półfinału oznaczał, że decyzja o pozostaniu 54-latka na swoim stanowisku będzie należeć wyłącznie do niego.

Sukcesy Deschampsa

Deschamps prowadzi reprezentację Francji od 2012 roku. Jego największymi sukcesami na tym stanowisku były wywalczanie mistrzostwa świata w 2018 roku oraz tytułu Ligi Narodów w 2021 roku. Ponadto Trójkolorowi pod wodzą tego selekcjonera zostali wicemistrzami Europy w 2016 roku i wicemistrzami świata w 2022 roku.