Aktualności 6 stycznia 2023

Widzew rozpoczyna sprzedaż karnetów. Na początek czas dla stałych bywalców

Wczoraj Widzew Łódź rozpoczął sprzedaż karnetów na rundę wiosenną obecnego sezonu PKO BP Ekstraklasy. Pierwszy tydzień jest zarezerwowany dla dotychczasowych posiadaczy abonamentów.

#DołączDoSpektaklu

Pod tym hashtagiem Widzew rozpoczął akcje sprzedaży, a póki co przedłużania, karnetów na rundę wiosenną. Od 5 stycznia do 11 stycznia włącznie kibice mogą przedłużyć swoje abonamenty z zachowaniem miejsc. Dzień później nastąpi przerwa techniczna, po której dojdzie do kolejnych etapów. 13 stycznia to dzień na przedłużenia karnetów ze zmianą miejsc dla członków Klub 1910. Pomiędzy 14 a 16 stycznia wszyscy fani będą mogli przedłużyć karnety zmieniając swoje miejsce na stadionie przy Piłsudskiego.

Wielu jednak czeka na środę 18 stycznia. Wtedy rozpocznie się – o ile cokolwiek zostanie – otwarta sprzedaż karnetów. Dwa dni później posiadacze karnetów będą mogli zwolnić swoje miejsce do ponownej sprzedaży na pierwszy wiosenny mecz z Pogonią Szczecin.

Przystępne ceny

Jak na obecne standardy, raczej trudno mówić o wygórowanych cenach na mecze Ekstraklasy. Najtańsze karnety rozpoczynają się od 220 złotych w przypadku przedłużenia oraz 285 dla nowych kibiców. Przeliczając to na dziewięć wiosennych meczów, jedno spotkanie wyjdzie albo za niecałe 25zł, albo za niecałe 32zł.

Podtrzymać frekwencje

Widzew Łódź to klub z trzecią najlepszą frekwencją w lidze. 16926 kibiców to średnia widownia podczas jesiennych meczów łodzian w domu. To przełożyło się na 94% zapełnienia stadionu! Pod tym względem ekipa z Piłsudskiego jest absolutnym numerem jeden w kraju. – Jeżeli chodzi o zapełnienie stadionu to w chwili obecnej, jeżeli chodzi o naszych kibiców jest to około 99%-100%. 94% wynika z miejsc wolnych buforowych oraz niezapełnienia miejsc przez kibiców gości. Wynik jest praktycznie niemożliwy do poprawienia ze względu na liczbę miejsc na stadionie Widzewainformował zarząd klubu komentując wyniki rankingu frekwencji SportMarketing.

Warto dodać, że wiosną Widzew u siebie zagra m.in. z Lechem Poznań, Górnikiem Zabrze czy wspomnianą Pogonią. Już wiadomo, że sektor gości na pierwszym meczu będzie pełny. Wszystkie bilety już rozeszły się wśród kibiców Portowców!