Aktualności 6 stycznia 2023

Poznaliśmy pary półfinałowe TAURON Pucharu Polski kobiet!

W tym tygodniu poznaliśmy rozstrzygnięcia w TAURON Pucharze Polski kobiet. Final Four rozgrywek odbędzie się w dniach 1-2 kwietnia w Nysie.

Bez niespodzianek w ćwierćfinałach

Podczas minionego tygodnia odbyły się ćwierćfinały TAURON Pucharu Polski kobiet. W nich obyło się bez niespodzianek – do półfinału awansowały ŁKS Commercecon Łódź, Developres Bella Dolina Rzeszów, Grupa Azoty Chemik Police oraz Grot Budowlani Łódź. Warto przypomnieć, że trzy pierwsze zespoły znajdują się na czele ligowej stawki z dużą przewagą nad pozostałymi drużynami.

Najbardziej zaciętym spotkaniem w 1/4 finału okazał się mecz Budowlanych Łódź z MKS-em Kalisz, w którym łodzianki zwyciężyły 3:2. W trzech setach z Radomką Radom oraz Volley Wrocław uporały się odpowiednio Chemik Police i ŁKS. Jedną partię wygrywając 3:1 stracił Developres Rzeszów, który w derbach Podkarpacia mierzył się ze Stalą Mielec.

Final Four w Nysie

Półfinalistów Pucharu Polski poznalismy już teraz, ale na ostateczne rozstrzygnięcia będzie trzeba poczekać do 1 i 2 kwietnia. Wówczas w Nysie odbędzie się Final Four całego turnieju. W półfinałach Grupa Azoty Chemik Police zmierzy się z Grot Budowlanymi Łódź, a ŁKS Commercecon Łódź podejmie Developres Bella Dolinę Rzeszów.