Aktualności 5 stycznia 2023

Jastrzębski Węgiel przeprowadził transfer wewnątrz PlusLigi w trakcie sezonu

Moustapha M'Baye w trakcie sezonu siatkarskiej PlusLigi przeniósł się z Cuprum Lubin do Jastrzębskiego Węgla.

Kłopoty kadrowe Jastrzębskiego Węgla

Ostatni czas nie jest najlepszy dla Jastrzębskiego Węgla. Wicemistrzowie Polski długo prowadzili w tabeli PlusLigi, jednak w minionych tygodniach złapali mocną zadyszkę. Wpływ na to z pewnością mają kłopoty kadrowe, które dotyczą między innymi środkowych. Kontuzjowani pozostają Jurij Gladyr oraz Łukasz Wiśniewski, czyli podstawowy duet na środku siatki.

M’Baye rozwiązał kontrakt z Cuprum i dołączył do Jastrzębskiego Węgla

Na dniach Jastrzębski Węgiel znalazł nowego zawodnika, a został nim Moustapha M’Baye. Dotychczasowy środkowy Cuprum Lubin rozwiązał umowę z klubem za porozumieniem stron. Jeszcze tego samego dnia polski siatkarz o senegalskich korzeniach został ogłoszony nowym siatkarzem Jastrzębskiego Węgla.

Tym samym doszło do nietypowego transferu w PlusLidze w trakcie trwania sezonu. Ostatnio bardzo głośno mówi się także o dogadanych transferach przed rozpoczęciem następnej kampanii. Jedną z głośniejszych zmian klubu ma być odejście Stephane Boyera z Jastrzębskiego Węgla do Asseco Resovii.

Na ten moment Jastrzębski Węgiel zajmuje 3. miejsce w tabeli PlusLigi. W święto Trzech Króli siatkarze Marcelo Mendeza zagrają na wyjeździe z wiceliderem, ALURON Wartą Zawiercie.