Aktualności 6 stycznia 2023

Nie żyje Gianluca Vialli. Miał 58 lat

Bardzo przykra informacja dotarła do nas z Włoch. Nie żyje Gianluca Vialli. Legenda włoskiej piłki w ostatnich latach zmagała się z rakiem trzustki. Vialli miał 58 lat. 

Legenda włoskiej piłki

Pierwsze kroki w poważnej piłce Gianluca Vialli stawiał w ekipie Cremonese. W lipcu 1984 roku, włoski napastnik przeniósł się do Sampdorii. W ekipie z Genui, Vialli spędził osiem lat, stając się prawdziwą legendą klubu. Włoch rozegrał ponad 300 spotkań, strzelił 141 goli oraz zanotował 17 asyst.

Kolejnym przystankiem w karierze napastnika był Juventus. W lipcu 1996 roku, Gianluca Vialli opuścił kraj, dołączając do Chelsea, gdzie najpierw występował w londyńskim zespole, a następnie prowadził ekipę ze Stamford Bridge, będąc grającym trenerem. Poza “The Blues”, Vialli miał również okazję prowadzić Watford. W ostatnim czasie 58-latek pełnił funkcję koordynatora w reprezentacji Włoch.

Walka z chorobą

W ostatnich latach Gianluca Vialli zmagał się z bardzo poważną chorobą, jaką jest rak trzustki. W piątkowe przedpołudnie wszystkie sportowe media poinformowały o śmierci 58-latka.