Aktualności 5 stycznia 2023

Wyjątkowe pożegnanie Mateusza Klicha z Leeds United

W środowy wieczór piłkarze Leeds United rywalizowali na własnym obiekcie z West Hamem. Był to ostatni mecz Mateusza Klicha na Elland Road. Polski pomocnik w najbliższych dniach przeniesie się do MLS. W związku z transferem, klub oraz kibice pożegnali 32-latka. 

Mateusz Klich odchodzi z Leeds United

Klich dołączył do Leeds w 2018 roku. Razem z drużyną, pomocnik wywalczył awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w sezonie 2019/2020, a przez dwie kolejne kampanie był bardzo ważnym ogniwem zespołu w Premier League. Podczas trwających rozgrywek, pozycja 32-latka w drużynie uległa dużej zmianie. Brak regularnych występów od pierwszej minuty spowodował, iż Mateusz Klich zdecydował się przyjąć ofertę od klubu z MLS.

W środowy wieczór Leeds rywalizowało na własnym obiekcie z West Hamem. Mateusz Klich zameldował się na murawie w drugiej połowie spotkania. Po końcowym gwizdku, koledzy z zespołu oraz kibice przygotowali specjalne pożegnanie dla 32-latka.

Kliknij w obrazek, by obejrzeć

Zawodnicy ubrali okazjonalne koszulki ze zdjęciem Mateusza Klicha oraz nazwiskiem Polaka na plecach. Dodatkowo zrobili szpaler. Z kolei kibice oklaskiwali pomocnika, a także wykonali specjalną przyśpiewkę, która towarzyszyła zawodnikowi w trakcie pobytu w klubie.

Praca z  Waynem Rooneyem

Po spotkaniu Leeds oficjalnie poinformowało, iż Mateusz Klich opuści klub na rzecz zespołu z MLS. Według doniesień mediów, 32-latek dołączy do ekipy D.C. United, której trenerem jest Wayne Rooney. Transfer powinien zostać sfinalizowany w najbliższych dniach.