Aktualności 4 stycznia 2023

Gerard Pique szybko wznowi karierę? Hiszpan rozważa grę we własnym klubie

Na początku listopada wszystkie sportowe media obiegła informacja o zakończeniu kariery przez Gerarda Pique. Hiszpański defensor wypowiedział wymowne słowa, które jasno deklarowały brak powrotu na murawę. Według ostatnich doniesień mediów, sytuacja może jednak ulec zmianie. Pique rozważa grę we własnym klubie. Na przeszkodzie mogą jednak stanąć przepisy. 

Zakończenie kariery

– Zawsze mówiłem, że po Barcelonie nie będzie innej drużyny. I tak się stanie – takie wymowne słowa wypowiedział Gerard Pique w momencie ogłoszenia rozstania z Barceloną i zakończenia kariery. 35-latek został legendą “Dumy Katalonii” rozgrywając ponad 600 spotkań i razem z klubem sięgając po najważniejsze trofea.

Hiszpan miał skupić się na prowadzeniu swojego klubu – FC Andorra, który obecnie zajmuje dziesiąte miejsce w LaLiga2 z realnymi szansami na grę w barażach o awans.

Powrót do gry?

Bardzo ciekawą informację przedstawiło hiszpańskie Relevo. Według wspomnianego źródła, Gerard Pique na poważnie rozważa szybki powrót do gry. 35-latek miałby oczywiście występować w swoim klubie. Na przeszkodzie mogą jednak stanąć kwestie formalne. Pique inkasować ogromne wynagrodzenie w Barcelonie. Przepisy jasno mówią, iż piłkarz nie może podpisać drastycznie mniejszego kontraktu.

Pique musi zatem czekać na decyzje władz ligi, która bacznie przeanalizuje sytuację.