Aktualności 29 grudnia 2022

NFL znacznie chętniej oglądane niż NBA przez Amerykanów w święta

W globalnej skali raczej nie ma wątpliwości, że to NBA jest popularniejszym produktem od NFL. Jednak na amerykańskim rynku liczby są bezlitosne dla koszykarzy. "Christmas Day" to kompletna dominacja spotkań futbolu amerykańskiego!

NFL zdecydowanie wygrywa z NBA na amerykańskim rynku

Amerykański profil Front Office Sports podał wyniki oglądalności meczów z “Christmas Day” w Stanach Zjednoczonych. Fakty są takie, że pięć najpopularniejszych meczów NBA łącznie nie wykręciło takiego wyniku, jak najlepszy mecz NFL! Wg tych liczb najchętniej oglądanym spotkaniem NBA było starcie Milwaukee Bucks z Boston Celtics i zgromadziło przed odbiornikami nieco ponad 6 milionów ludzi. Dla porównania numerem jeden w futbolu amerykańskim było spotkanie Green Bay Packers-Miami Dolphins z oglądalnością na poziomie niemal 26 milionów ludzi!

Wzrosty względem poprzednich świąt

Średnia oglądalność trzech meczów NFL w pierwszy dzień świąt wyniosła zatem 22,9 miliona widzów. To wzrost o 14,5% względem poprzedniego roku, gdy odbyły się dwa spotkania tego dnia. Dla porównania NBA zanotowało średnią oglądalność na poziomie 4,27 milionów, co było 5% wzrostem rok do roku.

Co roku na 100 najlepiej oglądanych transmisji TV w USA (ogółem, nie tylko sportowych) ok. 60-65 stanowią mecze NFL – dodał na Twitterze dziennikarz Michał Gutka.