Aktualności 29 grudnia 2022

PZPN nie przedłuży umowy z Ustronianką

autor: Mateusz Mazur
Portal WirtualneMedia.pl donosi o kolejnych roszadach w gronie sponsorów reprezentacji Polski. PZPN nie zdecydował się przedłużyć umowy z Ustronianką. 

Ustronianka odchodzi, Biedronka zostaje

Ostatnie dni 2022 roku są w Polskim Związku Piłki Nożnej bardzo pracowite. Wraz z końcem grudnia wygasają bowiem umowy z kilkoma sponsorami federacji. WirtualneMedia.pl informują, że PZPN i Ustronianka nie zdecydowały się na kontynuowanie współpracy. Wszystko wskazuje jednak na to, że przedłużenia doczeka się umowa z Biedronką.

W ostatnich tygodniach pojawiły się doniesienia, że ze względu na nie najlepszą atmosferę panującą wobec reprezentacji Polski, Biedronka może nie być zainteresowana dalszą współpracą. Wygląda jednak na to, że stronom udało się dojść do porozumienia i podpisano już nawet list intencyjny w tej sprawie.

Co dalej z 99rent?

Sieć sklepów Jeronimo Martins wspiera polską reprezentacją nieprzerwanie od 2010 roku. Współpraca z Ustronianką rozpoczęła się pięć lat później i wszystko wskazuje na to, że w 2022 roku zostanie ona zakończona. Kilka tygodni temu ze sponsoringu kadry wycofała się firma T-Mobile, która trwała przy reprezentacji Polski przez ostatnie dwa lata.

Jednocześnie WirtualneMedia.pl sugerują, że cały czas ważą się losy umowy PZPN z firmą 99rent. Wypożyczalnia samochodów pozostaje partnerem reprezentacji od 2014 roku. Teraz umowa z 99rent może nie doczekać się przedłużenia lub jej zakres zostanie ograniczony.